fbpx
Close

Tammearu vigastus tõi Venno vana armastuse juurde tagasi

Märt Tammearu (vasakul) vigastas blokis käies sõrme, ent saab hooaega jätkata. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Äsja Viljandis Eesti rannavolle karikavõistluste finaaletapil triumfeerinud Märt Tammearu ja Timo Lõhmus asuvad täna teele Cesise poole, kus sel nädalavahetusel toimub Läti meistrivõistluste etapp.

18-aastane Tammearu vigastas Viljandis löögikäe väikese sõrme sidemeid ja kõõlust ning nädala alguses paistis, et pärnaka jaoks on vollesuvi lõppenud. Lõhmus tegi seetõttu Tartus juba trennigi uue paarilise, äsja Eesti koondisest välja jäetud Oliver Vennoga, kelle näol on tegu 11 aasta taguse rannavolle maailmameistriga. Turniiril aga Lõhmust ja Vennot koos mängimas ei näe, sest Tammearu sai eile Tallinnas treeningute jätkamiseks arstidelt rohelise tule.

“Öeldi, et operatsiooni pole vaja teha, sest see ei pruugi näpu olukorda paremaks teha,” ütles Tammearu täna Võrkpall24.ee’le. “Pean sõrme ülemist osa kuus nädalat järjest sirgena hoidma. Mul on näpu ümber ka spetsiaalne lahas, aga sellega oli mängida ebamugav ja valus. Turniiri ajal seon väikese sõrme tugevalt teise sõrmega kokku – nii peaks saama mängida küll ja ka näpp ei tohiks uuesti viltu minna.”

Juhul kui Cesise turniir näitab, et Tammearu saabki kenasti vigastusest hoolimata mängida, ootavad meie noort duot augustis ees veel Paides toimuvad Eesti meistrivõislused ja Jurmalas aset leidev kolme tärni MK-etapp. Ent kui Tammearut peaks vigastus liialt segama, pole välistatud, et Venno tulebki Lõhmusele veel augustikuus enne Istanbuli Galatasaray’sse naasmist appi.

scroll to top