Tammemaa aitas Resovia raske võiduni, Täht jäi mänguajata

Resovia meeskond pärast eilset võitu ühispildil. | Foto: PlusLiga

Poola kõrgliigas teenis Robert Tähe ja Timo Tammemaa koduklubi Rzeszowi Asseco Resovia eile õhtul hooaja esimese võidu, alistades teises voorus võõrsil 3:2 (15, 18, -19, -22, 7) Katowice.

Nagu skoor reedab, võitis Resovia kaks esimest geimi kindlalt, kuid lagunes seejärel ja lasi vastastel kohtumise viigistada. Otsustav ehk viies geim kuulus aga taas kindlalt Alberto Giuliani hoolealustele, kes olid Katowicest üle numbritega 15:7.

Temporündaja Timo Tammemaa sai kirja täismängu ja kogus 10 punkti (+7). Saarlane realiseeris 11 tõstest 6 (55%), pani 3 blokki ja lõi 1 ässa (3 eksimust). Robert Täht paraku seekord väljakule ei pääsenud. Resovia nurgameestena tegutsesid Klemen Cebulj ja Nicolas Szerszen, kes kogusid mõlemad 18 punkti (vastavalt +8 ja +10). Katowice resultatiivseim oli Adrian Buchowski 18 punktiga (+10).

Timo Tammemaa rünnakul. | Foto: PlusLiga

Katowice ei kuulu küll Poola suuremate klubide hulka, ent lõpetas eelmisel hooajal põhiturniiri kuuendana (Resovia oli 13.) ja alustas tänavustki hooaja kahe võiduga. Tõsi, Resovia oli nende jaoks ka esimene tõsisem vastane.

Eile õhtul peeti suur mäng Itaalias, kus Robert Tähe endine koduklubi Perugia alistas superkarika finaalis 3:2 (22, -23, 19, -19, 14) oma suure rivaali Civitanova Lube.

Tabeliseis. | Foto: PlusLiga