Tammemaa teenis Belgias kindla võidu, “prantslannade” hooaeg sai läbi

Timo Tammemaa rünnakul. | Foto: CEV

Suve lähenedes lõppevad riburadapidi Eesti koondislaste klubihooajad.

Prantsusmaa naiste kõrgliigas pidas hooaja viimase kohtumise Anu Ennoki, Liis Kullerkannu ja  Julija Mõnnakmäe koduklubi Nancy Vandoeuvre, kui võõral väljakul jäädi tulemusega 1:3 (37:39, 25:20, 23:25, 24:26) alla Kristiine Miileni endisele tööandjale Saint-Raphaelile. Eestlannadest sai ainsana täismängu kirja sidemängijana tegutsev Mõnnakmäe, kes tõi 4 punkti (+3). Heledapäine pärnakas lõi 3 ässa ja sai kirja ühe bloki. Igas geimis episoodiliselt mänguaega teeninud Ennokil punktiarvet avada ei õnnestunud. Eesti koondise nurgaründaja kasutegur oli -2  ühe rünnaku- ja servivea tõttu. Teises ja neljandas geimis mängu sekkunud Kullerkann tõi oma ainsa punkti rünnakuga. Hooaja lõpetas Nancy 29 punkti ja 11. kohaga, play-off‘i ei pääsetud.

Belgia meistrivõistlustel naases võidusoonele Timo Tammemaa ja Keith Puparti leivaisa Maaseiki Greenyard, kui nelja meeskonna Final Four turniiril alistati võõrsil 3:0 (25:17, 25:21, 25:23) Rait Rikbergi endine koduklubi Meneni Par-Ky. Tavapäraselt sai täismängu kirja Tammemaa, kes tõi võitjatele 9 silma (+4). Temporündaja realiseeris 12 tõstest pooled, lisa tuli 2 bloki ja 1 ässa näol. Pupart taaskord mänguaega ei teeninud.

Turniiritabelis hoiab Maaseik 13 punktiga teist kohta. Sama palju punkte on ka Roeselare Knackil, kuid tänu paremale võitude-kaotuste suhtele (Maaseik 4-2, Knack 5-1) hoiab liidrikohta Roeselare. Menen asetseb 3 teenitud punktiga viimasel real.