fbpx
Close

Tammemaa vanast tuttavast Enardist: ta suudab meid hoida sellel tasemel, kuhu Cretu meid viinud on

Timo Tammemaa. | Foto: CEV

Eesti rahvusmeeskonna ja Prantsusmaa tippklubi Toursi temporündaja Timo Tammemaa jaoks ei ole Eesti võrkpallikoondise uue peatreeneri Cedric Enardi nimi tundmatu. Hooajal 2016-2017, kui saarlane pallis Toulouse’ ridades, oli klubi peatreeneriks just Enard. Rahvusmeeskonna uue juhendajaga sõlmiti 2+2 leping.

43-aastane prantslane alustas treenerikarjääri aastal 2004, mil asus juhendama oma endist koduklubi Toulouse´i, kus oli mänginud aastatel 2002-2005. Toulouse´is töötas Enard kuni 2017. aastani, mil suundus Tours´i peatreeneriks. Tours´iga tuli ta 2017. aastal ka Prantsusmaa meistriks.

Alates 2018. aastast juhendab Enard Saksamaa esiklubi Berliini. Möödunud hooajal võideti Berliiniga ka Saksamaa meistritiitel. Alates 2017. aastast kuni eelmise aasta lõpuni tegutses Enard Prantsusmaa rahvusmeeskonna abitreenerina.

“Uus peatreener on mulle tõesti tuttav, kui oma esimesel välishooajal Prantsusmaal Toulouse’s pallides oli ta minu juhendaja. Kui ma esimest korda kuulsin, et Enardist saab rahvusmeeskonna peatreener, siis mulle kargas esimese asjane pähe see, et milline ta toona treenerina oli.”

“Ma ei tahaks öelda, et ta oli Toulouse ajal nagu noortetreener, aga kordusi saime väga palju teha. Tema trennid olid suunatud rohkem pallikäsitlusele. Tehnilist poolt lihvisime hästi palju,” pajatas 28-aastane mängumees Võrkpall24 kõnele vastates.

Omavahelised suhted olid toona eestlasel ja prantslasel head, kuid Tammemaa ei osanud öelda, kas aastatega on Enardi treeningmetoodika muutunud või mitte.

“Mulle ta isiklikult treenerina sobis. Ka väljaspool saali oli ta meeldiv inimene. Temaga oli lihtne suhelda ja üleliigseid pingeid ta kellelegi peale ei pannud. See oli muidugi mitmeid aastaid tagasi ja eks iga treener oma käekirjas ikka midagi aastatega muudab. Eriti kui passis pole kirjas teab kui kõrge vanus. Ei oska öelda, millele ta nüüd rohkem rõhku paneb.”

“Mida ta võiks võrreldes (Gheorghe) Cretuga juurde anda? Väga raske öelda, kuna ta ei ole meid rahvusmeeskonnas veel juhendanud. Klubi ja koondis on ikkagi kaks täiesti erinevat asja. Neid kahte meest on raske võrrelda, aga nende käekiri ja olek on täiesti erinevad,” rääkis 202-sentimeetrine keskblokeerija.

Kuigi Eesti koondise endisest juhendajast Cretust jäid maha suured saapad, usub saarlane, et Enard saab nende täitmisega kenasti hakkama.

“Jaa, kindlasti ta suudab seda taset hoida, kuhu Cretu meid viinud on. Võin tuua näite Toulouse ajast: meeskond oli Prantsusmaa liiga ühe väiksema eelarvega klubi ja me tegime ajalugu, kui jõudsime meistrikatel finaali. See näitab seda, et treener suudab võistkonna ühise eesmärgi nimel tööle panna.”

“Ma küll ei tea, kes võrkpalliliidul treeneritest veel valikus oli, kuid ma usun, et otsustati õige mehe kasuks. Olen temaga mõned korrad kontaktis olnud ja kui sain teada, et ta tuleb meile treeneriks, siis saatsin talle tervitussõnumi,” lõpetas Tammemaa.

scroll to top