fbpx
Close

Tammemaa võidust lõunanaabrite üle: lätlased üllatasid meid

Emotsionaalne Timo Tammemaa. | Foto: CEV

Eesti rahvusmeeskond saavutas Kuldliigas teise võidu, kui eile võideti Hispaaniat 3:0, siis täna alistati Läti pärast tasavägist esimest geimi samuti 3:0 (25:23, 25:13, 25:11).

Lõppenud ja ka tuleval hooajal Poola tippklubis Rzezowi Asecco Resovias mängiv Timo Tammemaa sõnas Võrkpall24’le antud intervjuus, et kohtumise algus oli meie poolt rabe, kuid edaspidi tegutseti kindlalt.

“Esimeses geimis lätlased surusid meid päris kõvasti serviga ja eks nad said sellest kindlasti bravuuri juurde. Meie ise natuke ebaõnnestusime ja nii see läheb. Õnneks suutsime Ardo (Kreek) ja Alberti (Hurt) heade servide toel ikkagi geimi võita. Siis saime juba kaane maha ja neil ei tekkinud enam võimalustki,” arutles keskblokeerija.

Saarlase jaoks oli lätlaste algkoosseis, kelle juhendaja Avo Keel tegi võrreldes eilsega mitu muudatust, üllatav. “Jah, see oli meile tõesti üllatus. Ilmselt Avol on plaan, et kõik saaks mängida ja nooremad mehed rahvusvaheliste mängude kogemusi hankida.”

Homme ootab Eestit ees aga märksa tugevamast puust Belgia, kelle ridades teeb kaasa uuel hooajal eestlase klubikaaslaseks saav Sam Deroo.

“Kui tahame homme Belgia vastu head tulemust teha, siis peame lööma head servi. Võrkpall ju algabki servist ja selle vastuvõtust. Serv ilmselt saab suureks faktoriks. Kui see meil õnnestub, siis on juba endal lihtsam tegutseda.”

“Eks neil ilmselt nurgamehed (Deroo ja Tomas Rousseaux) ja diagonaalründaja Jolan Cox põhiraskust kandma hakkavad, aga ega me neil elu lihtsaks ei tee. Kindlasti saab tulevase klubikaaslase Derooga olema huvitav duell ja tema vastu oleks väga magus võit võtta,” lõpetas Tammemaa heatujuliselt.

Eesti ja Belgia kohtumine algab homme kell 19. Publikut endiselt saali ei lubata, kuid kohtumisest teevad otseülekande nii Kanal 12 kui ka Postimees.

scroll to top