Tammemaal oli Prantsusmaal väga imelik päev, Teppanile ja Poitiers’le oluline võit

Timo Tammemaa tähelepanelikult peatreener Hubert Hennot kuulamas. | Foto: CEV

Neljast Prantsusmaal mängivast eestlasest on edasipääsu play-off’i juba sisuliselt kindlustanud oodatult Timo Tammemaa ja Tours ning Hindrek Pulk ja Chaumont. Ülejäänud kahe maarjamaalase koduklubid peavad jätkuvalt põnevat heitlust esikaheksasse pääsemise nimel.

Tiitlikaitsja Tours teenis eile koduväljakul 2200 pealtvaataja ees hooaja 14. võidu, alistades 3:0 (20, 19, 18) Nantes Reze’. Tammemaa sai kirja küll täismängu, ent teenis sidemängijalt vaid ühe tõste, mis on tavapärasest umbes kümme korda (!) väiksem arv. Punkte ta rünnakuga ei toonudki, küll aga paistab, et blokis jälgiti eestlast tõsiselt, sest kõik nurgaründajad ja diagonaalründaja mängiti vabalt rünnakule ja lahendasid tõsteid enam kui 50-protsendilise täpsusega. Saarlane kinnitas Võrkpall24’le, et väike, õigemini olematu tõstete arv ei tulenenud vigastusest, vaid antud mängu taktikalisest plaanist. Tammemaa sai lõpuks kirja 2 blokki ja 1 serviässa ehk kokku 3 punkti. Lätlane Hermans Egleskalns oli võitjate tulemuslikem 19 punktiga (+14).

Eestlaste omavahelises kohtumises alistas Chaumont kodus 800 pealtvaataja rõõmuks 3:0 (23, 16, 22) Pariisi Volley. Hindrek Pulk pääses võitjate ridades kolmandas geimis loetud hetkedeks väljakule, sooritas kolm servi ja realiseeris ainsa tõste. Meeskonna põhidiagonaal Julien Winkelmuller kogus vaid 7 punkti (0). Pariisi üks resultatiivsemaid oli 10 punktiga (+8) Ardo Kreek. Temporündaja realiseeris 12 tõstest 7 (58%), lisa tuli 3 blokipunkti näol.

Eriti tähtis oli eilne päev Renee Teppani koduklubile Poitiers’le, kes sai kodus 2000 pealtvaataja ees väärt 3:1 (26, -22, 20, 20) võidu lähikonkurendi Narbonne’i üle. Poitiers’ algkoosseisu kuulus diagonaalründajana ekspärnakas Chizoba Neves Atu, kes kogus kahe geimiga vaid 4 punkti (rünnak 15-st 4, efektiivsus – 1). Kahes esimeses geimis episoodiliselt platsile pääsenud ning kahes viimases juba täispikkuses väljakul viibinud Teppan kogus 3 punkti (+1). Pärnakas realiseeris 8 tõstest 3 (38%).

Tours (43 p) jätkab Rennes’iga heitlust põhiturniiri võidu nimel ja Chaumont (34 p) on turvaliselt neljas. Poitiers’ (26 p) jagab tänu võidule kaheksandat kohta, Pariis (24 p) langes juba üheteistkümnendaks. Põhiturniiri lõpuni on jäänud veel olenevalt meeskonnast seitse või kaheksa kohtumist.

Tabeliseis. | Allikas: liiga koduleht