fbpx
Close

Tammiksaare hooaeg sai kiire ja õnnetu lõpu, Pärnu read on endisest veelgi hõredamad

Tony Tammiksaar. | Foto: võrkpalliliit

Pärnu Võrkpalliklubi nurgaründaja, 20-aastane Tony Tammiksaar vigastas laupäevasel mängul Tallinna Selveriga Achilleuse kõõlust ja käis juba päev hiljem operatsioonil. Ühtlasi tähendab see, et tema jaoks on hooaeg paraku lõppenud.

Tammiksaar oli kogunud 6 punkti (-2), kui neljandas geimis seisul 7:7 pärast servi vastuvõttu rünnakule minema asudes vasaku jala Achilleuse kõõlusest praks läbi käis. Lääne-Virumaalt pärit mängumees haaras kohe jalast kinni, sest mõistis, et nüüd on asjad halvasti.

“Esimesel hooajaleelsel treeningmängul TalTechiga vahetasin end viimase geimi alguses välja, sest luukate juurest oli nii valus, et kõndidagi ei saanud. Aga paari päevaga läks valu üle ja mängisin edasi. Ilmselt oli aga ikkagi tugev põletik sees ja see viis lõpptulemuseni,” ütles Tammiksaar eile Võrkpall24’le.

Tammiksaart, kellelt loodeti tänavu Pärnus palju, ootab ees pikk taastumisprotsess. Jalga hoitakse umbes viis nädalat kipsis, palliplatsile võiks ta arstide hinnangul pääseda uuesti kuue kuni kaheksa kuu pärast.

“Meil oli seis juba varem kehv, nüüd on veel kehvem,” tõdes klubi mänedžer Reio Tilk. Tõepoolest, Pärnul on hetkel võtta nurgaründaja kohale vaid kaks mängijat – ukrainlane Boriss Žukov ja endise tippmängija Kristjan Õuekallase 19-aastane sugulane Ivory Õuekallas.

“Eks me peame rahad üle vaatama. Eestist kedagi võtta pole, nii et hakkama välismaalt asendust otsima. Heade mängijate palkamiseks raha pole,” lisas Tilk.

Pärnul on hetkel rivis kaheksa mängijat. Kui Läti koondise põhimees, temporündaja Toms Švans koroonaviiruse läbi põeb ja võistkonda naaseb, on peatreener Avo Keelel kasutada üheksa meest.

Tammiksaare saatuslik moment:

scroll to top