fbpx
Close

TÄNA | Balti liiga stardib uuel hooajal Tallinna Ülikooli ja Kohilata

Tartu Ülikool/Bigbanki temporündaja Laura Reiter (keskel) koos võistkonnakaaslastega. | Foto SK Duo

Täna stardib naiste Balti liiga uus hooaeg, mille osalevate klubide koguarv on võrreldes eelmise aastaga kahanenud kümnelt kaheksale.

Eesti võistkondadest osalevad tänavu Balti riikide ühisturniiril tiitlikaitja Tartu Ülikool/Bigbank ja eelmise hooaja neljas TalTech/Tradehouse, kõrvale jäävad möödunud hooajal viiendaks tulnud Tallinna Ülikool ning kolmel korral (2014.-2016. aastal) võidutsenud ja korra (2017. aastal) hõbedale tulnud Kohila Võrkpalliklubi/E-Service. Lisaks kahele Eesti naiskonnale hakkavad esikohta püüdma kolm Leedu ja kolm Läti klubi.

Avanädalavahetusel on kavas neli mängu, mis kõik peetakse Eestis. Täna kell 14 kohtub Tartu Ülikool/Bigbank kodusaalis eelmise hooaja 9. naiskonna Jelgavaga ja TalTech/Tradehouse kell 13 teise Läti naiskonna Riia Võrkpallikooliga, kelle näol on tegemist liiga debütandiga. Homme kell 14 on tartlannade vastaseks Riia Võrkpallikool ja TalTech/Tradehouse`il kell 13 Jelgava.

TalTech/Tradehouse`i peatreener Marko Mett ootab publiku abi. “Tänane vastane Riia Võrkpallikool on Balti liigas uus tulija ja koosneb 2000. aastal ja hiljem sündinud noortest. Võtmemängija peaks olema 17-aastane Läti rahvusnaiskonna vasakukäeline diagonaalründaja Marta Levinska. Homme tuleb meile külla Jelgava, kus kogemust ja tuttavaid nimesid rohkem. Nende liidriks kujunes möödunud hooajal Linda Linina, kes oli Balti liiga põhiturniiri parim servija ja kuulus samuti Läti rahvusnaiskonda. Lisaks veavad mänguvankrit Liva Sola, Evija Spalva, Kristine Dzierkale ja Simona Rozite. Punktiarve soovime nädalavahetusel kindlasti avada, koduseinad on siin ka kindlasti abiks,” kommenteeris Mett.

Tartu Ülikool/Bigbanki peatreener Kristjan Kaisi sõnul neil palju infot vastaste kohta pole. “Läti võistkondade kohta on mul informatsiooni vähe, sealne hooaeg ei ole veel alanud ning lisaks sellele ei mänginud pühapäevane vastane RVS eelmisel hooajal Balti liigas. Jelgava kohta on olemas eelmise aasta info, kuid ka seal on peaaegu poole koosseisu jagu uusi mängijaid. Ennekõike ootan, et mängime ise rahulikumalt ja kindlamini kui Saaremaa vastu,” rääkis Kais.

Täispikad intervjuud on leitavad SIIN (Marko Mett) ja SIIN (Kristjan Kais).

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN

scroll to top