fbpx
Close

Eesti esiklubis vs. maailma esiklubi: Verbov andis lubaduse ja saab kasutada lisakäiku, Bigbank alustab ilmselt Eermaga

Martti Juhkami vastuvõtul ja Dmitri Volkov rünnakul. | Fotod: Riina Vals/SK Duo, Kaasani Zeniit

Valitsev Eesti meister Tartu Bigbank võõrustab täna tugevuselt teise eurosarja ehk CEV Cupi avaringis viimase kümnendi maailma edukaimat võrkpalliklubi Kaasani Zeniiti. Nii avamäng täna kui ka kordusmäng homme algab Tartus kell 19.00, otseülekannet näeb ETV2’st ja ERR’i spordiportaalist.

Zeniit saabus Eestisse juba pühapäeval oma parimas koosseisus. See tähendab, et spordisõpradel avaneb neil päevil võimalus Eestis mängimas näha muuhulgas Venemaa koondise vaieldamatuid põhimehi, diagonaalründajat Maksim Mihhailovit, temporündajat Artjom Volvitšit ja nurgaründajat Dmitri Volkovit, aga ka USA koondise sidemängijat Micah Christensoni ja Poola koondise nurgaründajat Bartosz Bednorzit. Viimati nimetatu jäi seejuures Zeniidi laupäeval peetud Venemaa meistrivõistluste mängust Moskva Dünamoga haiguse tõttu eemale, kuid on nüüd lisakäiguna taas rivis.

Venemaa koondise endine libero ja Zeniidi tänane peatreener Aleksei Verbov lubas eile õhtul antud intervjuus Võrkpall24’le, et austab vastast ja saadab väljakule oma tugevamad mängijad. “Keskendume Tartuga mängudele ja paralleelselt seame end valmis ka laupäevaseks Venemaa superliiga kohtumiseks Peterburi Zeniidiga,” ütles Verbov. Kaasan sõidab neljapäeval Tartust bussiga otse Peterburi.

Jaanuaris 40. sünnipäeva tähistav Verbov rääkis ka sellest, miks Zeniit nõustus tartlaste pakkumisega pidada mõlemad kohtumised Eestis. “Eesti klubil on hetkel keeruline Venemaa piiri ületada ja reis Kaasanisse olnuks Tartule ka väga kulukas. Mõtlesime, et meie jaoks see pole nii suur probleem. Ja loodan, et ka inimesed, keda tuleb saali loodetavasti palju, saavad näha ilusat võrkpalli ja häid mängijaid,” sõnas Verbov.

“Ma ei teadnud Tartu meeskonna mängijaid, kuid vaatasin nende mängudest videot ja nägin neid täna (eile – toim.) trenni tegemas 15 minutit. See on hea tasemega võistkond. Ja see pole ka ime, sest idee võrkpallist on igal pool sama. Jah, tasemed on erinevad, aga kui üks ei pinguta täielikult, siis suudab ka selline võistkond (nagu Tartu) meid suruda ja pinge alla panna. Oleme seega 100 protsenti keskendunud,” lisas Verbov.

Alar Rikbergi juhendatava Tartu Bigbanki algkoosseis võib näha Eesti klubivõrkpalli ajaloo ühes erilisemas kohtumises välja järgnev: sidemängija Aleksander Eerma, nurgaründajad Martti Juhkami ja Albert Hurt, temporündajad Mart Naaber ja Alex Saaremaa, diagonaalründaja Valentin Kordas ning libero Rait Rikberg. Sidemängijat Ronald Järve on taolise võistkonna vastu keeruline kasutada, sest tema blokist poleks võimsate ründajate peatamisel kasu. Samuti paistab, et keskblokeerijatest tuleb sellises duellis vähemalt esialgu proovida mängitada pikemaid õlekõrsi ehk Naabrit ja Saaremaad ning jätta Kevin Soo varusse. Varust on täna võtta ka nurgaründaja Taavet Leppik, kes Meistrite liigas mäletatavasti veel vigastuse tõttu oma põhikohal ei tegutsenud.

Verbov võib väljakule saata järgneva koosseisu: sidemängija Micah Christenson, nurgaründajad Maksim Volkov ja Bartosz Bednorz, temporündajad Artjom Volvitš ja Aleksandrs Volkov, diagonaalründaja Maksim Mihhailov ning libero Valentin Golubev.

CEV Cupil osaleb 44 võistkonda, kellest enamik alustab turniiri täna ja homme peetavate 1/32-finaalidega. Zeniidi kõrval löövad nimekamatest klubidest sarjas kaasa veel näiteks venelaste Kemerovo Kuzbass, poolakate Belchatowi Skra (ja Robert Täht), prantslaste Tours, Chamount ja Montpellier, itaallaste Modena ja Monza ning türklaste SK Ankara, Izmiri Arkas ja Istanbuli Galatasaray.

Täispikk intervjuu Aleksei Verboviga:

scroll to top