fbpx
Close

Eesti kohtub EM-il kullapretendendiga, Ojamets jääb oma põhimõttele kindlaks

Eesti rahvusnaiskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusnaiskond kohtub täna Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril kullapretendentide hulka kuuluva Hollandiga. Mäng algab Eesti aja järgi kell 19.00.

“Selge see, et järgmised vastased on väga huvitavad. Saavad olema õpetlikud mängud,” ütles koondise peatreener Andrei Ojamets Hollandi ja Aserbaidžaani matšide eel. Eelmise EM-i hõbedanaiskond Holland liigub C-alagrupis kindlalt esikoha suunas, olles loovutanud oma senistele vastastele vaid 48, 61 ja 57 punkti.

Kas Ojamets plaanib kahes viimases mängus ka koondise noorematele liikmetele mänguaega leida?

“Jään oma põhimõttele kindlaks. Need pole treeningmängud, vaid Euroopa meistrivõistluste finaalturniir. Selge see, et me vaatame, mis seisus keegi Hollandi mängu eel on. Tahan paljudele mänguaega anda, et tüdrukud saaksid korraliku kooli. Aga platsile pääsemise peab igaüks ikkagi välja teenima. Kristiine Miilen on selle kindlasti välja teeninud, samuti Eliise Hollas ja Kristel Moor (nimetatud kolmik viimases mängus Rumeenia vastu algkoosseisu ei pääsenud, kuigi kuuluvad põhitegijate hulka – toim.). Ja teisedki. No näiteks Hanna Pajula. See positiivsus, mille ta laupäeval väljakule tõi… Pean vist Pajula papat kiitma selle eest, et ta õpetas tütrele ka jalgpallivõtteid, sest mil muul moel ta Horvaatia vastu ühe väga raske palli jalaga üles tõi,” muigas Ojamets.

scroll to top