fbpx
Close

TÄNA | Eesti kohtub EM-valiksarjas liidrite mängus Iisraeliga

Eesti rahvusmeeskond peab täna oma teise kohtumise 2019. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarjas. Kell 19.00 Kalevi Spordihallis algavas mängus on Eesti vastaseks Iisrael. Mängust näeb otsepilti Kanal12 ja Postimehe vahendusel.

Iisrael sai B-alagrupi avamängus 3:0 jagu Lätist, Eesti alistas Läti tulemusega 3:1. Seega on alagrupis esikohal Iisrael, Eestil on sarnaselt Iisraelile 6 punkti, millega hoitakse teist kohta.

Viimati mängis Eesti koondis Iisraeliga 2015. aastal Euroopa liiga raames, kui Eesti võitis esimese mängu 3:0 ja teise 3:1. EM-finaalturniirile on Iisrael jõudnud vaid korra – aastal 1971, mil saadi 12. koht. MMil mängiti viimati 1970. aastal.

Rahvusmeeskonna peatreener Gheorghe Crețu sõnul minnakse Iisraeliga mängima nagu iga vastasega – täie tõsidusega. „Loomulikult ootan meestelt samu asju nagu alati, ootan, et tehakse seda, mille oleme kokku leppinud. Läti ei mänginud meie vastu sugugi mitte halvasti ja arvestades, et Iisrael sai Lätist jagu 3:0, ootab meid ees väga raske mäng. Suures plaanis jäin mängijate esitusega Riias rahule ning ootan Iisraeli vastu sama keskendunud tegutsemist,“ sõnas peatreener ja edastas sõnumi ka fännidele. „Riias käinud fänniarmee tuleb loodetavasti ka Tallinnas meid sama emotsionaalselt toetama. Fännide abi on alati meeskonna jaoks oluline ja Eesti võrkpalli toetajaskond on kirjeldamatult vägev seltskond,“ lisas Crețu.

Koondise treenerid on teinud võrreldes eelmise mänguga ka ühe vangerduse: n-ö noorima nurgaründaja kohal vahetab Stefan Kaibald välja Albert Hurda.

Eesti meeskonna koosseis mänguks Iisraeliga: Kert Toobal, Markkus Keel, Renee Teppan, Oliver Venno, Ardo Kreek, Andri Aganits, Henri Treial, Timo Tammemaa, Kristo Kollo, Robert Täht, Andrus Raadik, Stefan Kaibald, Rait Rikberg, Silver Maar.

Finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja ja viis paremat teise koha saajat. Et mõnes alagrupis on neli, mõnes aga kolm meeskonda, arvatakse neljastes alagruppides maha grupis viimaseks jäänud meeskonnaga mängitud kohtumiste tulemused.

Vaata kõikide alagruppide tulemusi ja tabeliseise!

Eesti koondise EM-valikmängud 2018. aastal:

19.08 kell 19.00 Läti – Eesti (Riia) 1:3

22.08 kell 19.00 Eesti – Iisrael (Tallinn, Kalevi Spordihall)

26.08 kell 20.00 Iisrael – Eesti (Raanana)

scroll to top