fbpx
Close

TÄNA | Eesti koondis kohtub suure koduturniiri poolfinaalis Türgiga

Kert Toobal tõstetööd tegemas. | Foto: CEV

Eesti rahvusmeeskond kohtub täna kell 19.00 Saku Suurhallis toimuva Euroopa Kuldliiga poolfinaalis Türgiga. Mäng on on otsepildis nähtav Postimehe ja Kanal 12 vahendusel. Esimeses poolfinaalis lähevad kell 16.00 vastamisi Holland ja Valgevene. 

Meeste Kuldliiga finaalturniir peetakse 21.-22. juunil Tallinnas Saku Suurhallis, koha nelja parema seas tagas iga alagrupi võitja ning korraldajana ka Eesti. B-alagrupis oli parim Holland, Türgi kindlustas võidu A-alagrupis ja C-alagrupist pääses nelja sekka Valgevene. Pileteid finaalturniirile saab osta SIIT.

Eesti meeskonna kapten Kert Toobal ütles poolfinaalile ette vaadates, et meeskond tunnetab suure mängu hõngu. “Millegi tähtsa tunnet on õhus, eks meeskond on terve selle nädala selles rütmis hinganud,” rääkis Toobal pärast eilehommikust treeningut Saku Suurhallis.

“Türgi läbis alagrupiturniiri täiseduga ja on kindlasti heas hoos. Meie püüame eelkõige keskenduda oma mängule ja seejärel vastasele. Oleme juba paar korda ka vastase kohta videot vaadanud ja on teada, mis toimuma hakkab. Trennipilt on kindlasti olnud viimasel nädalal parem. Kahjuks oleme endiselt kimpus vigastustega ja see mõjutab mingil määral ka mängu. Aga mängivad need mehed, kes saavad ja kes on võimelised meeskonda aitama. Mängus selgub, kas see oli piisav,” lisas Toobal.

Mõlema poolfinaali võitjad pääsevad osalema FIVB Challenger Cup-il, mis toimub 3.-7. juulini Sloveenias Ljubljanas. Challenger Cup-i võitja pääseb uuel hooajal mängima FIVB Rahvuste Liigasse.

Eesti koondise tänane koosseis:
Sidemängijad: Kert Toobal, Markkus Keel
Diagonaalründajad: Oliver Venno, Renee Teppan, Hindrek Pulk
Nurgaründajad: Robert Täht, Kristo Kollo, Andrus Raadik, Rauno Tamme
Temporündajad: Ardo Kreek, Timo Tammemaa, Andri Aganits
Liberod: Rait Rikberg ja Silver Maar.

Eesti võimalik algkoosseis: Toobal, Venno, Täht, Kollo, Aganits, Kreek, Rikberg.

scroll to top