Täna | Eesti koondis seisab EM-il silmitsi Mustamäe ja kohustusliku võiduga

Eesti koondise treenerid enne eilset mängu Poolaga. | Foto: CEV

Eesti rahvusmeeskond jätkab oma viiendat EM-finaalturniiri Rotterdamis täna teise vooru kohtumisega, kus meie aja järgi kell 20.00 minnakse vastamisi Montenegroga.

Esmalt olgu öeldud, et otsetõlkes tähendab Montenegro musta mäge ehk mugandatult Mustamäge. Sellega põnev osa suuresti lõpebki, sest montenegrolased ei kuulu EM-il favoriitide hulka. Avavoorus kaotas D-alagrupi autsaider 0:3 (13, 17, 15) Hollandile.

Kui turniiri eel sai räägitud sellest, et Montenegro tugevus võiks olla hea ja mitmekülgne serv, siis vähemalt Hollandi vastu seda näidata ei suudetud. Pooleteise tunni jooksul ei löönud Veljko Basici hoolealused ainsatki ässa ning hollandlaste vastuvõtt oli harvanähtav 83 protsenti. Statistika.

Eesti koondis alustas EM-i teatavasti 1:3 (-22, 25, -22, -17) kaotusega valitsevale maailmameistrile Poolale. Mängu oli küll ja veel nii siis, kui Gheorghe Cretu kasutas esimestes geimides põhimehi, kui ka hiljem, varumehi kasutades. Eesti koondise resultatiivsemad olid Robert Täht 13 (+11), Renee Teppan 9 (+7) ning Andrus Raadik, Timo Tammemaa ja Hindrek Pulk 8 punktiga.

Eesti ja Montenegro on kohtunud varasemalt seitsmel korral, neist kuus oleme võitnud meie. Viimati kohtusid meeskonnad 2017. aastal MM-valikturniiril ja Maailmaliigas, kus Eesti teenis kaks 3:0 võitu. Lõppskoorist hoolimata oli mõlemas mängus tegelikult põnevust omajagu.

D-alagrupis on täna kavas kaks mängu:

17.00 Ukraina – Holland
20.00 Eesti – Montenegro

Tabeliseis: 1. Holland 1-0 (3 p), 2. Poola 1-0 (3 p), 3. Ukraina 1-0 (3 p), 4. Tšehhi 0-1 (0 p), 5. Eesti 0-1 (0 p), 6. Montenegro 0-1 (0 p).

Loe ka: Milline mäng, milline atmosfäär! Eesti võitis maailmameistrite vastu geimi, kuid kaotas matši
Loe ka: Tähe klubikaaslane aitas meie alagrupi avamängus sepistada üllatustulemuse
Loe ka: Eesti koondise treenerid olid Rotterdamis imemehe imemängu tunnistajateks