fbpx
Close

TÄNA | Eesti koondised peavad Euroopa liigas kodumänge, meeskond täiskoosseisus

Eesti rahvusmeeskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Täna peavad Eesti rahvuskoondised järjekordsed mängud Euroopa Kuld- ja Hõbeliigas. Hõbeliigas mängiv naiskond võõrustab kell 17.00 Tartu Ülikooli spordihoones Kreekat, meeskond läheb samas kohas kell 20.00 vastamisi Horvaatiaga. Pileteid saab osta SIIT. Rahvusmeeskonna mäng on otsepildis nähtav nii Kanal 12 kui Postimehe vahendusel, naiskonna mängust näeb otsepilti Postimehes.

Seni kuue põhimängijata tegutsenud meeste koondis avas eelmisel nädalal B-alagrupis võiduarve, kui kodus saadi 3:2 jagu Hollandist. B-alagrupi liider on 7 punktiga Hispaania, Hollandil on 5, Horvaatial 4 ja Eestil 2 punkti. Vaata kõikide alagruppide ajakava ja tulemusi.

Nüüdseks on Eesti meeskonnaga liitunud ka Kert Toobal, Oliver Venno, Renee Teppan, Rait Rikberg, Ardo Kreek ja Robert Täht. Koondise juurest lahkusid aga Mart Naaber, Stefan Kaibald, Kevin Saar ja Märt Tammearu. Kes uutest liitujatest juba laupäevases kohtumises platsile pääsevad, pole veel selge, sest peatreener Gheorghe Crețu tahab kogenumaid mehi mängu lülitada järk-järgult. “Nädal aega oleme selle seltskonnaga trenni teinud ja pilt on üsna hea. Nagu ikka, pöörame palju tähelepanu detailidele ja eks hiljem liitunud ja siiani koos olnud seltskond vajab veidi aega, et ühist keelt leida. Kes Horvaatia vastu mängivad, selle otsustame me laupäeva hommikul, siis on pilt selgem,” kommenteeris peatreener volley.ee’le.

Rahvusmeeskonna koosseis laagris (16 mängijat): Oliver Venno, Renee Teppan, Hindrek Pulk, Kert Toobal, Robert Viiber, Markkus Keel, Henri Treial, Ardo Kreek, Timo Tammemaa, Andri Aganits, Kristo Kollo, Robert Täht, Andrus Raadik, Rauno Tamme, Rait Rikberg, Silver Maar. Peatreener Gheorghe Crețu, abitreener Rainer Vassiljev, statistik Alar Rikberg, mänedžer Robin Ristmäe, ÜKE-treener Mirko Fasini, füsioterapeut Gardo Maruste.

Kuldliiga alagrupiturniiri ajakava (Eesti aeg):

8.06 kell 20.00 Eesti – Horvaatia (Tartu Ülikooli spordihoone)

12.06 kell 20.30 Holland – Eesti

15.06 kell 20.00 Eesti – Hispaania (Tartu Ülikooli spordihoone)

21.-22. juunil toimub Tallinnas Saku Suurhallis meeste Kuldliiga finaalturniir, pileteid finaalturniirile saab osta SIIT. Kuldliiga finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja ning koha nelja seas tagab ka korraldaja ehk Eesti meeskonnal on koht nelja seas olemas.

Naiskond võõrustab Kreekat

Hõbeliigas mängiv naiskond jäi viimati 0:3 alla Sloveeniale. Sloveenia on ka B-alagrupi liider täisedu 9 punktiga, Kreekal on teisena 6 punkti, Eestil 2 ja Portugalil 1 punkt. Vaata kõikide alagruppide ajakava ja tulemusi.

Eesti naiskonna peatreener Andrei Ojamets tahab mänguaega jagada ka neile, kes seni on harvem platsile pääsenud. “Et meil edasipääs on sisuliselt kadunud, võtame Euroopa liigat tähtsa ettevalmistusetapina Euroopa meistrivõistlusteks. Saan mänguaega jagada ka neile, kes seni on vähem platsile pääsenud. Mis aga ei tähenda, et seni põhikoormust kandnud naised jäävad täiesti pingile. Tahan kõikidest paremat pilti ette saada ja eks mängijad tahavad ju ka näidata, mida nad suudavad,” sõnas Ojamets. “Viimase nädala jooksul oleme enim tegelenud kaitsemänguga, kus meil on probleeme olnud.”

Rahvusnaiskonna koosseis mänguks Kreekaga: Julija Mõnnakmäe, Jade Šadeiko, Kaisa Bahmatšev, Kristel Moor, Nette Peit, Kristiine Miilen, Anu Ennok, Ingrid Kiisk, Hanna Pajula, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, Eliisa Peit, Mari Arak, Kristi Nõlvak. Peatreener Andrei Ojamets, abitreenerid Marko Mett ja Oliver Lüütsepp, statistik Mihkel Sagar, mänedžer Jaanika Jakobson, füsioterapeut Madis Arumäe.

Hõbeliiga alagrupiturniiri ajakava (Eesti aeg):

8.06 kell 17.00 Eesti – Kreeka (Tartu)

12.06 kell 16.30 Kreeka – Eesti

15.06 kell 17.00 Eesti – Portugal (Tartu)

scroll to top