fbpx
Close

TÄNA | Eesti rahvusmeeskond võib kindlustada pääsu oma viiendale EM-finaalturniirile

Eesti võrkpallikoondis. | Foto: volley.ee

Eesti võrkpallimeskond kohtub Euroopa meistrivõistluste valiksarjas täna kell 20.00 võõrsil Iisraeliga. See on Eesti meeskonna jaoks aasta viimane mäng. Kohtumine tuuakse otsepildis vaatajateni Kanal12 ja Postimehe vahendusel.

Rahvusmeeskond sai kodus kolmapäeval Iisraelist jagu kindlalt 3:0 ja kui ka võõrsil tuleb võit, kindlustab Eesti B-alagrupis esikoha ja seeläbi ka pääsu finaalturniirile. Eesti on jõudnud finaalturniirile neljal korral: 2009 ja 2011 Avo Keele ning 2015 ja 2017 Gheorghe Cretu juhendamisel.

Rahvusmeeskonna kapten Kert Toobal teab, et Iisraeli vastu võõrsil kerge olema ei saa. „Seal on samamoodi kohalik publik omadele tuliselt kaasa elamas ja usun, et Iisrael osutab seal meile kõvasti vastupanu ja saab olema väga raske võitlus,“ sõnas Toobal. Robert Täht kinnitas, et meeskond läheb selle aasta viimases koondisemängus endast kõike andma, et edasipääs kindlustada. „Kindlasti läheme üritame edasipääsu kindlustada. Samas teame, et lihtne seal olema ei saa, lätlased said Iisraelis samuti 0:3 „sauna“. Meil tuleb meelde jätta kolmapäeval Kalevi Spordihallis fännidelt saadud võimas emotsioon ja seda Iisraelis kasutada,“ lisas Täht.

Võrreldes esimese Iisraeli mänguga on koosseisus üks muudatus: Stefan Kaibaldi vahetab välja Albert Hurt. Gheorghe Cretu loodab täna noorele võrulasele ilmselt ka ametlikuks debüüdiks võimaluse anda. Kaibald sai kolmapäeval debüüdiga mäletatavasti kenasti hakkama.

Eestil on E-alagrus kirjas 6 punkti, Iisraelil 3 ja Lätil punktiarve avamata. Pärast pühapäeva jätkub valiksari jaanuaris, mil Eesti võõrustab 6. jaanuaril Lätit ning Läti ja Iisrael kohtuvad 9. jaanuaril.

Finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja ja viis paremat teise koha saajat. Et mõnes alagrupis on neli, mõnes aga kolm meeskonda, arvatakse neljastes alagruppides maha grupis viimaseks jäänud meeskonnaga mängitud kohtumiste tulemused.

Vaata kõikide alagruppide tulemusi ja tabeliseise!

Eesti meeskonna koosseis mänguks Iisraeliga: Kert Toobal, Markkus Keel, Renee Teppan, Oliver Venno, Ardo Kreek, Andri Aganits, Henri Treial, Timo Tammemaa, Kristo Kollo, Robert Täht, Andrus Raadik, Albert Hurt, Rait Rikberg, Silver Maar.

Eesti koondise EM-valikmängud 2018. aastal:

19.08 kell 19.00 Läti – Eesti (Riia)

22.08 kell 19.00 Eesti – Iisrael (Tallinn, Kalevi Spordihall)

26.08 kell 20.00 Iisrael – Eesti (Raanana)

scroll to top