fbpx
Close

Kamp Eestimaa mehi debüteerib maailma tugevaimas võrkpallisarjas

Amriswili Lindaren – Tartu Bigbank. | Fotod: klubide kodulehed, CEV

Kevadine Eesti meister Tartu Bigbank teeb täna ajalugu, lüües esmakordselt võistkonna ajaloos kaasa maailma tugevaimas võrkpallisarjas Meistrite liigas. Kohtumine Šveitsi tipu Amriswili Lindareniga algab kell 19.00 ja seda saab jälgida Tartu Ülikooli spordihoones või televiisori vahendusel ETV2’st.

Viimati seitse aastat tagasi rahvusvahelises sarjas osalenud tartlaste comebacki on oodatud pikisilma juba mõnda aega, seda tähelepanuväärsem oli nende suvine otsus proovida õnne just tugevaimas võistlusklassis. Enne tartlasi on Meistrite liigas osalenud Pärnu ESS/Falck, kes pääses 2003/04 hooajal otse põhiturniirile, kuid võiduarvet ei avanud, ning Tallinna Selver, kes kaotas hooajal 2016/17 esimeses eelringis kahe mängu kokkuvõttes napilt, geimidega 5:6 Belgradi Crvena Zvezdale.

17 eelringis osalevast võistkonnast pääseb põhiturniirile ehk Vana Maailma 20 parema sekka vaid kaks võistkonda. Ülejäänud kohad on juba ammu ära jaotatud eelmise aasta tulemuste põhjal. Alar Rikbergi hoolealustel tuleb seega suure unistuse täitmiseks alistada neli vastast. Esmalt Amriswil, seejärel Lissaboni Benfica, pärast mida hollandlaste Apeldoorn või soomlaste Sastamala ja lõpetuseks suure tõenäosusega tšehhide Karlovarsko. Ühtegi täiesti võitmatut vastast ees seega ei seisa, samas on tartlaste noorelt ja vähe kokku mänginud koosseisult raske loota nii palju järjestikuseid õnnestumisi. Meistrite liigas konkurentsist langedes ootaks Bigbanki ees tugevuselt teine eurosari CEV Cup.

Tartlaste ridades teeb täna Meistrite liiga debüüdi sisuliselt kogu võistkond. Vaid eelmisel aastal Eesti parimaks võrkpalluriks valitud Martti Juhkami teab hästi, mida antud sarjas mängimine tähendab. Võistkonna liider, 33-aastane Juhkami mängis viimati Meistrite liigas eelmisel hooajal, kui kerkis mitmes põhiturniiri mängus Saksamaa hiiu Friedrichshafeni parimaks. Tänavuseks hooajaks naasis kaheksa aastat välismaal mänginud mees aga kodukanti, mõeldes eelkõige perele. Juhkami sai nimelt hiljuti kaksikute isaks.

Alar Rikberg läheb peatreenerina elu esimesele euromängule vastu ainult eestlastest koosneva meeskonnaga. Algkoosseisu osas nuputamist siiski mõnevõrra jagub. Sidemängijatest kandideerivad kohale põhirivistuses Ronald Järv ja TalTechist laenatud Aleksander Eerma, nurgaründajatest tuleb valida kaks meest triost Juhkami, Albert Hurt ja Taavet Leppik. Samuti pole selge, millised temporündajad alustavad. Valikuid on ka siin kolm: pikakasvulised Mart Naaber ja Alex Saaremaa ning lühem, ent selle võrra teravam Kevin Soo.

Tartu Bigbanki võimalik algkoosseis: sidemängija Aleksander Eerma, nurgaründajad Martti Juhkami ja Albert Hurt, temporündajad Alex Saaremaa ja Kevin Soo, diagonaalründaja Valentin Kordas ning libero Rait Rikberg.

Amriswili Lindareni võimalik algkoosseis: sidemängija Dima Filippov (Kreeka), nurgaründajad Björn Höhne (Saksamaa) ja Quentin Zeller, temporündajad Karim Zerika ja Facundo Imhoff (Argentiina), diagonaalründaja Milija Mrdak (Serbia) ning libero Ramon Diem.

Süsteem on lihtne: mängu 3:0 ja 3:1 võit annaks tartlastele kolm ning 3:2 võit kaks punkti. 2:3 kaotuse korral võtaksid tartlased nädala pärast toimuvale kordusmängule kaasa ühe punkti.

Eileõhtuse treeningu järel tehtud intervjuu Aleksander Eermaga:

Intervjuu Martti Juhkami ja Valentin Kordasega:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Võrkpall24.ee (@vorkpall24.ee)


Loe ka: Seitse huvitavat detaili enne Tartus kõlavat Meistrite liiga avaakordi
Loe ka: Bigbanki eurosarja-vastane võitis kahel korral Aganitsa uut koduklubi Friedrichshafenit
Loe ka: REPLIIK | Üks jaburus jälitab teist ehk Meistrite liiga koduleht pole suveunest veel ärganud

 

scroll to top