fbpx
Close

TÄNA | Kes jääb peale valitseva Eesti meistri ja värske karikavõitja duellis?

Värske karikavõitja Tartu Bigbank fännidega. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Täna peavad järjekordse kohtumise Credit24 Meistriliiga raames eelmisel hooajal Maarjamaa meistriks tulnud Pärnu Võrkpalliklubi ja nädal tagasi Eesti karikavõitjaks kroonitud Tartu Bigbank.

Kui Lõuna-Eesti klubi jaoks on tegemist selle aastanumbri esimese mänguga, siis Pärnu oli võistlustules juba eile, kui kodus alistas pärast avageimi nappi kaotust 3:1 TalTech. Pärnakate paremad olid selles mängus Kristaps Platacs (19 punkti) ja pärast pikka mängupausi taas kogu kohtumise kaasa teinud Ygor Duarte (16 punkti). Suvepealinnaklubi poolel ei teinud kaasa terviseprobleemide tõttu Taavet Leppik. Kas nurgaründaja jääb eemale ka tänasest kohtumisest, pole veel teada. Pärnu näol on tegemist eelmise hooaja Eesti-Läti ühisliiga pronksimeeskonna ja Eesti meistriga, kui finaalseerias alistati mängudega 4:0 just Tartu.

Suisa 11-aastase vaheaja järel sai karikavõistluste kõige kõrgemale poodiumiastmele hüpata Tartu klubi, kui ülipõnevas kohtumises alistati 0:2 kaotusseisust 3:2 Saaremaa Võrkpalliklubi. Seejuures viimane geim lõppes seisuga 21:19. Sarnaselt Pärnule, pole vigastustest prii ka Tartu. Nimelt, taaralinnaklubi eest ei tee kaasa temporündaja Mihkel Tanila, kes küll paranes pikalt vaevanud põlvetraumast, kuid vigastas vahetult enne karikafinaali hüppeliigest. Pärast karikavõistluste esikohamatši toimunud “Eesti võrkpall 100” galal valiti tartlaste juhendaja Andrei Ojamets aasta treeneriks.

Tänavu on meeskonnad kohtunud omavahel kolmel korral (kahel korral karikavõistluste ja korra Balti liiga raames) ning kõigis mängudes on jäänud tulemusega 3:0 peale Tartu. See aga ei tähenda seda, et tänane matš ei tõotaks tulla põnev.

Tartu on saanud tänavusel hooajal vaid kaks kaotust ja liigatabelis hoitakse 34 punktiga (14-st mängust) esimest kohta. Pärnu käsi nii hästi pole läinud, kui on kaotanud 8 mängu ja 21 punktiga (15-st mängust) ollakse viies.

Pall pannakse Pärnu spordihoones mängu kell 17 ning kohtumisest teeb otseülekande Postimees.

Samuti kell 17 ristavad mõõgad TalTech ja Tallinna Selver. Ka sellest mängust teeb otseülekande Postimees.

scroll to top