fbpx
Close

TÄNA | Nüüd on publiku tuge vaja! EM-pääsmest unistav võrkpallinaiskond võõrustab suve viimases mängus Tšehhit

Eesti võrkpallinaiskond ootab spordisõpru saali kaasa elama. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti võrkpalli rahvusnaiskond peab täna selle aasta viimase kohtumise 2019. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarjas. Kell 19.00 Kalevi Spordihallis algavas mängus on Eesti vastaseks Tšehhi naiskond. 

Osale loosis! Selleks, et võita tasuta piletid tänasele mängule, liitu Facebookis uue leheküljega “Võrkpalligrupp” ja osale hääletuses “Kes on parim viimasel kümnendil Eesti liigas mänginud leegionär?”. Kõigi hääletanute vahel loosime kell 17.30 välja 3×2 piletit tänasele üliolulisele Eesti – Tšehhi mängule.

Naiskond mängis Tšehhiga viimati kolmapäeval ning pidi tunnistama vastase 3:0 paremust. E-alagrupi liider on enne laupäeva Soome, kel on koos 7 punkti. Teisel kohal on 5 punktiga Tšehhi ning Eesti on 4 punktiga kolmas. Rootsil on neljandana 2 punkti.

Peatreener Andrei Ojamets ütles, et suuri muutusi kahe mängu vahel teha ei jõua. „Peame oma peas asju natuke ümber vaatama ja enda jaoks selgeks tegema, et see on viimane mäng selles etapis, järgmised tulevad alles jaanuaris ja kõik on veel võimalik,“ ütles peatreener edasipääsuvõimaluste kohta. „Küsimus on selles, kui palju me sellesse ise usume. Tahame me kindlasti. Ühed tahavad, aga ei tee midagi, teised tahavad ja leiavad võimaluse selleks, et kõik ära teha. Kui me hakkame otsima vabandusi, siis seda lahendust ei tule, me peame otsima võimalusi, tegemaks seda, mida meilt oodatakse ja mida me ise saavutada tahame – võitu. Lihtne ei saa olema, aga kodus oleks kena lõpetada – ma ei räägi isegi võidust, võit oleks väga hea – aga ilusa ja võitlusliku mänguga, et hinge jääks hea tunne,“ lisas Ojamets.

Eesti naiskonna koosseis mänguks Tšehhiga: Hanna Pajula, Ingrid Kiisk, Nette Peit, Eliisa Peit, Eliise Hollas, Kaisa Bahmatsev, Kristi Nõlvak, Julija Mõnnakmäe, Kristiine Miilen, Liis Kullerkann, Kertu Laak, Kristel Moor, Liis Noormets, Kadi Kullerkann.

Vaata kõiki tulemusi ja tabeliseisu!

Kokku on kuus alagruppi, finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja ja teise koha saanud naiskond. Eesti koondise kaks viimast mängu valiksarjas peetakse tuleva aasta jaanuaris.

Eesti naiskonna EM-valikmängud 2018. aastal:

15.08 kell 19.00 Eesti – Soome (Tallinn, Kalevi Spordihall) 2:3

19.08 kell 17.00 Rootsi – Eesti (Rootsi, Örebro) 1:3

22.08 kell 19.00 Tšehhi – Eesti (Tšehhi, Jablonec) 0:3

25.08 kell 19.00 Eesti – Tšehhi (Tallinn, Kalevi Spordihall)

Loe ka: Andrei Ojamets: mina jätsin Ennoki võistkonnast välja ja mina ka vastutan

scroll to top