OTSE V24’s | Eesti võrkpalli suur euromäng – kas uued tuuled viivad saarlased veerandfinaali?

Saaremaa hommikune treening Almeria spordihoones. | Foto: Karl Rinaldo

Saaremaa Võrkpalliklubi peab täna CEV Challenge Cupil võõrsil korduskohtumise Hispaania liiga liidri Almeriaga. Kui internet alt ei vea, teeb Võrkpall24 koostöös saarlastega Eesti aja järgi kell 21.30 algavast mängust otseülekande, mida kommenteerib Karl Rinaldo. Ametlikku pilti paraku hispaanlased ega CEV mängust ei tooda.

Saaremaa alistas tugevuselt kolmandas eurosarjas avaringis kindlalt Iisraeli klubi Kfar Saba, Almeria oli samuti selgelt üle austerlaste Grazist. Kaheksandikfinaali avamängu võitis Almeria Kuressaares 3:2, mis tähendab, et saarlased vajavad täna igal juhul võitu. 3:0 ja 3:1 triumf viiks Saaremaa edasi otse, 3:2 edu puhul ootaks ees kuldne geim. Juhul kui saarlased suudavad pääsu veerandfinaali tagada, saaks neist esimene Eesti klubi, kes teeniks eurosarjas preemiaraha – 10 000 eurot (selle aasta uuendus). Tõsi, eurosarja osaluskulusid see summa ei kataks. Järgmises ringis ootab paari võitjat ees juba Itaalia paremikku kuuluv Milano.

Aastavahetusel Urmas Talilt peatreeneriameti üle võtnud Ioannis Kalmazidis on suutnud saarlased ühtse võistkonnana tegutsema panna – mängijad hindavad kreeklases nii tehnilistele nüanssidele keskendumist kui ka psühholoogilisele poolele rõhu asetamist. Nüüd tuleb treeningutel omandatu ka tulemuseks vormistada. Viimati pääses Eesti klubi eurosarjas veerandfinaali 2011. aastal, kui Avo Keel ja Tallinna Selver mängisid edukalt samuti just tugevuselt kolmandas eurosarjas.

Saaremaa pidi tegema esimese treeningu Hispaanias eile õhtul, ent seoses hädamaandumisega venis reis 11 tundi pikemaks ja meeskond jõudis Almeriasse alles vahetult enne keskööd. Küll aga tegid saarlased täna hommikul planeeritud treeningu, mis kestis veidi üle tunni. Mängijate sõnul olid jalad pikast reisist küll veidi kanged, ent õhtuseks mänguks on see mure loodetavasti kadunud.

Saaremaa eeldatav algkoosseis: sidemängija Reto Giger, nurgaründajad Keith Pupart ja Javier Jimenez, diagonaalründaja Daniel Maciel, temporündajad Beau Graham ja Henri Treial, liberod Alari Saar ja Johan Vahter. Varus: sidemängija Artis Caics, nurgaründajad Rauno Tamme ja Helar Jalg, diagonaalründaja Markus Uuskari ja temporündaja Harri Palmar.

Otseülekandega seonduv lisainfo saabub orienteeruvalt tund aega enne kohtumise algust.