fbpx
Close

TÄISPIKKUSES | Hurt tõi Eestile esimestes kontrollmängudes enim punkte, neli meest debüteerisid

Eesti rahvusmeeskond. | Foto: CEV

Eesti rahvusmeeskond pidas täna oma esimese(d) kontrollmängu(d) pärast eelmise aasta septembris toimunud Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri, kohtudes Salos kinniste uste taga Soomega. Esimesel väljakul peetud kohtumise kaotas Eesti 1:3 (22:25, 25:18. 21:25, 20:25), teisel platsil jäime põhjanaabritele alla 2:3 (25:22, 15:25, 25:22, 20:25, 10:15). Mängud on täispikkuses nähtavad (vaata altpoolt).

Eesti koondise võistkondi juhendasid abitreenerid Oliver Lüütsepp ja Loïc Geiler, peatreener Cedric Enard jälgis kohtumisi kõrvalt. Mõlemas mängus oli pika pausi märke selgelt näha, sest vigu tegid nii eestlased kui ka soomlased rohkem kui tase eeldaks.

Esimeses mängus olid eestlaste resultatiivsemad Albert Hurt 16 (+8), Oliver Venno 14 (+12) ja nelja blokipunktiga säranud Henri Treial 12 punktiga (+7), teises mängus tõid meile 12 punkti nii Rauno Tamme (+4) kui ka Kristo Kollo (-6). Mitteametliku debüüdi tegid mänguaega jaganud diagonaalründajad Markus Uuskari (9 p, +6) ja Taavi Nõmmistu (7 p, +5), temporündaja Alex Saaremaa (8 p, +2) ning libero Johan Vahter.

Eesti ja Soome kohtuvad uuesti homme kell 17.30 Ka siis teeb ühest mängust ülekande Võrkpall24 ja teisest volley.ee. Ametlik kontrollmäng leiab naabrite vahel aset reedel.

Esimese mängu eestlaste statistika.
Teise mängu eestlaste statistika.

Koondise koosseis mängudeks Soome ja Poolaga:

Sidemängijad: Markkus Keel, Robert Viiber

Diagonaalründajad: Oliver Venno, Markus Uuskari, Taavi Nõmmistu

Nurgaründajad: Kristo Kollo, Rauno Tamme, Albert Hurt, Andrus Raadik, Stefan Kaibald

Temporündajad: Andri Aganits, Mart Naaber, Alex Saaremaa, Henri Treial

Liberod: Johan Vahter, Silver Maar

Peatreener Cédric Énard, abitreenerid Loïc Geiler ja Oliver Lüütsepp, ÜKE-treener Mirko Fasini, statistik Alar Rikberg, füsioterapeut Siret Kalbus, mänedžer Robin Ristmäe.


scroll to top