fbpx
Close

TÄNA | Pärnu mängib eurosarjas Itaalia tipuga, kes üllatas äsja maailma parimat mängijat

Taavet Leppik ja Toms Švans. | Foto: Anabel Joab/Pärnu VK

Täna peab hooaja esimese eurosarjakohtumise Pärnu Võrkpalliklubi, kui kodusaalis võõrustatakse kell 19.00 Itaalia klubi Monza Vero Volley’t. Mängu näeb otsepildis nii Kanal 12 kui Postimehe vahendusel.

Monza asub hetkel Itaalia kõrgliiga tabelis 7. positsioonil, viimases liigamängus saadi 3:2 jagu liidermeeskonnast, maailma parima mängija Wilfredo Leoni koduklubist Perugiast.

Pärnu VK peatreeneri Avo Keele sõnul tuleb tema meeskonnal edu saavutamiseks kindlasti riskida ning endasse jäägitult uskuda. „Vero Volley on ühtlaselt väga tugev meeskond ja kellelegi konkreetselt ei saa keskenduda nagu koduses liigas saame. Tõeline tippmeeskond, kes kasutab mängijaid vastavalt vastasele. Kannatliku mänguga pole meil mingit võimalust neile vastu saada. Tuleb riskeerida ja loota, et serv tuleb hästi välja, siis võib publik huvitavaid momente näha küll. Peame rohkem blokilatvu, piiri jms momente otsima, hanitustega selles mängus kaugele ei jõua. Ja ise tuleb olla julge ning endasse uskuda,“ sõnas Keel.

Pärnu üks liidreid, pikalt haigustega hädas olnud nurgaründaja Taavet Leppik saab täna meeskonda aidata. „Ta tegi kaasa ka viimases Credit24 Meistriliiga mängus Limbaži vastu, aga selge see, et tippvormis ta pole,“ rääkis juhendaja.

Keel lisas, et võrkpallisõpradel tasub tähelepanu pöörata ühele eripärale, mis Monza meeskonda iseloomustab. „Neil on väga lühike sidemängija (183 cm pikkune Santiago Orduna-toim), keda nad ehk ka meie vastu nii-öelda peitma hakkavad ehk ta ei pruugi blokis olla traditsiooniliselt number 2 tsoonis, vaid liikuda hoopis number 4 tsooni või üldse mitte blokeerida. Teise asjana võib välja tuua tõsiasja, et tegu on väga tugeva servimeeskonnaga, hiljuti lõid nad Itaalia liigas ühes kohtumises 18 ässa, mis pole just väike number,“ tutvustas Keel vastasmeeskonda.

Vaata meeskondade koosseisu!

Korduskohtumine peetakse 5. detsembril Itaalias.

scroll to top