fbpx
Close

TÄNA | Saaremaa asub eurosarjas püüdma kohta veerandfinaalis

Daniel Maciel ja Pablo Kukartsev pärast tänahommikust treeningut vestlemas. | Foto: volley.ee

Saaremaa Võrkpalliklubi kohtub täna kell 19.00 kodusaalis CEV Challenge Cupi kaheksandikfinaalis Hispaania klubiga Almeria. Mängust näeb otsepilti Kanal 12 ja Postimehe vahendusel.

Almeria meeskonna näol on tegu Hispaania kõrgliiga liidriga ja 11-kordse Hispaania meistriga. Viimati võideti liiga aastal 2016, eelmisel hooajal pälviti hõbe. Lisaks on võidetud hulgaliselt superkarika ja karikavõistluste tiitleid. 1986. aastal loodud klubi on aastaid kaasa teinud ka eurosarjades, 90ndate lõpust kuni aastani 2010 osaleti pidevalt Euroopa tugevaimas klubisarjas Meistrite liigas. Viimati tehti eurosarjas kaasa hooajal 2011/2012, mil alustati CEV Cupist, ent langeti sealt välja ning jätkati Challenge Cupil, vahendab volley.ee.

Almeria meeskonda kuulub mitu leegionäri: argentiinlasest diagonaalründaja Pablo Sergio Kukartsev, brasiillasest nurgaründaja Guilherme Hage Magnani, sidemängija Pei-Hung Huang Taiwanist ning temporündajad Dmitri Baranov (Venemaa), Nicholas Jay Amado (USA) ja Jean Pascal Diedhiou (Senegal).

Eelmises ringis alistas Almeria Austria klubi Grazi Holdingu, Saaremaa oli 1/16-finaalis mäletatavasti üle Iisraeli klubist Kfar Saba Hapoelist.

Saaremaa värske peatreener Ioannis Kalmazidis rääkis oma esimese euromängu eel, et tugeva Hispaania klubi vastu tuleb näidata oma parimat mängu. “Oleme saanud hästi valmistuda, oleme valmis ja ootame neid mänge suure põnevusega. Kõik mehed on enam-vähem terved, eks pisemaid muresid on alati, aga ei midagi tõsist. Peame nende vastu näitama oma parimat, maksimumilähedast mängu, kui tahame edasi pääseda, aga usun, et see on võimalik,” rääkis juhendaja.

Kalmazidise sõnul toetub Almeria rünnakul peamiselt kahele mehele – diagonaal Koukartsevile ja nurgaründaja Magnanile. “Almeria on väga hästi komplekteeritud, neil on kuus leegionäri ja ka hispaanlased on korralikul tasemel. On kaks väga head sidemängijat, korralikud tempod ja peamised rünnakujõud ning võtmemängijad on kahtlemata Koukartsev ja Magnani. Kukartsev on väga hea mees, tugev ja agressiivne nii servil kui rünnakul, brasiillane on samuti väga hea klassiga. Neid tuleb ekstra jälgida, aga mõistagi tuleb ka ülejäänutega hakkama saada,” lisas Kalmazidis.

Live-skoori näeb SIIT. Korduskohtumine toimub 13. veebruaril. Paari võitja kohtub veerandfinaalis suure tõenäosusega Itaalia hiiu Milanoga, kes peab enne veel jagu saama horvaatide Ribola Kaštela Mladostist.

scroll to top