fbpx
Close

TÄNA | Saaremaa kohtub eurosarjas Prantsusmaa tipuga, Ennemuist väljas

Foto: Saaremaa VK

Saaremaa Võrkpalliklubi peab täna klubi ajaloo kolmanda mängu eurosarjas, kui Kuressaares võõrustatakse CEV Challenge Cupi põhiturniiri raames Prantsusmaa tippklubi Poitiers´i Stade Poitevin. Mäng algab kell 19.00 ja otsepilti näeb Kanal 12 ja Postimehe vahendusel.

Kvalifikatsioonis alistas Eesti valitsev meister Taani klubi Gentofte, Poitiers pääses otse põhiturniirile. Prantsusmaa liigas hoiab Poitiers hetkel viiendat positsiooni, Saaremaa on Credit24 Meistriliigas kolmandal kohal, vahendab volley.eeVaata meeskondade koosseise!

Saaremaa meeskonna peatreener Urmas Tali panustab tahtmisele, kodupublikule ja vaimsele valmisolekule. „Mina treenerina olen rahulik, usun, et meil on kodupubliku toel võimalusi küll. Väga oluliseks saab mentaalne valmisolek, eneseusk ja valmisolek võidelda. Miinimumeesmärgi ehk neli eurosarjamängu oleme juba kätte saanud ja nüüd tuleb osata ka rõõmu tunda, kus me hetkel oleme,“ rääkis peatreener.

„Nii viimasel ajal peetud liigamängud kui karikamängud on olnud võimaluseks ka prantslaste vastu valmistuda. Nendes kohtumistes oleme saanud harjutada sellist mängu nagu homme (täna – toim.) vaja. Selge see, et seisame suure väljakutse ees, aga usun, et mängijad on vaimselt selleks valmis, iseasi, kuidas suudetakse see väljakul realiseerida. Mina teen treenerina kõik, et see nii oleks. Saab näha, kas Poitiers tuleb meie vastu ka veidi üleolevalt, sel juhul peame oleme valmis seda ära kasutama,“ lisas juhendaja ja kinnitas, et vigastusega hädas olnud poolakast sidemängija Lukasz Makowski saab meeskonda aidata. Põlvevigastusega kimpus olevatest temporündajatest peaks kaasa tegema Mihkel Tanila. Siim Ennemuist keskendus hommikusel treeningul eriharjutustele ja õhtul väga suure tõenäosusega ei mängi.

Korduskohtumine peetakse Prantsusmaal nädala pärast ehk 4. detsembril.

Kolmapäeval kell 19.00 peab käesoleva hooaja esimese euromängu Pärnu Võrkpalliklubi, minnes samuti CEV Challenge Cupi raames kodusaalis vastamisi Itaalia klubi Monza Vero Volleyga.

Samas sarjas osalevad Eesti meesvõrkpalluritest veel Andrus Raadik ja Karli Allik. Raadik ja Savo Volley mängivad 28. novembril kell 18.30 Austria klubiga Amstetten, Alliku ja Bukaresti Steaua vastaseks on samuti 28. novembril kell 18.00 teine Rumeenia klubi Zalau. Naistest teeb Challenge Cupil kaasa Soome meistriliigas suurepärases hoos olev Nette Peit, kelle koduklubi LP Kangasala läheb vastamisi Sloveenia klubiga Nova Gorica. Avamäng peetakse 29. novembril kell 19.00.

Aste kõrgemal ehk CEV Cupil osalevad meestest Martti Juhkami, Markkus Keel ja Oliver Venno. Martti Juhkami tööandja Tourcoing kohtub avaringis CV Terueliga Hispaaniast, esimene mäng toimub täna kell 21.00. Oliver Venno tööandja Istanbuli Galatasaray esimeseks vastaseks on 28. novembril kell 18.00 peetavas avakohtumises Zagrebi Mladost. Markkus Keel ja Posojilnica Aich/Dob langesid Meistrite liigas konkurentsist ja jätkavad samuti CEV Cupil, minnes vastamisi Dukla Libereciga, avamäng toimub 29. novembril kell 19.00. Naiste CEV Cupil mängib Kertu Laagi tööandja Salo LP Viesti, kohtudes esmalt Beverini Asterixiga, avamäng toimub 29. novembril kell 19.00.

scroll to top