fbpx
Close

TÄNA | Saaremaa Võrkpalliklubi püüab eurosarjas kohta põhiturniiril, lisatud eeldatav algkoosseis

Saaremaa Võrkpalliklubi eilsel treeningul. | Foto: Saaremaa VK

Saaremaa Võrkpalliklubi peab täna tugevuselt kolmandas eurosarjas (CEV Challenge Cup) korduskohtumise Taani meistri Gentoftega. Mäng algab Kopenhaagenis Eesti aja järgi kell 20.00. 

Saaremaa suutis avamängu kehvast algusest hoolimata 3:0 (32, 20, 15) võita. See tähendab, et koha põhiturniiril kindlustab Eesti klubile täna võit või 2:3 kaotus. Juhul kui Urmas Tali hoolealused peaksid kohtumise kaotama 0:3 või 1:3, ootab ees kuldne geim.

Valitsev Eesti ja Balti meister läheb kohtumisele vastu küll täiskoosseisuga, ent põlvevigastusest taastuvat temporündajat Siim Ennemuisti väljakule suure tõenäosusega ei saadeta. Saarlane tegi eile esmakordselt nädalase pausi järel meeskonna trenni kaasa, ent põlve olukord pole veel selline, millega tasuks riskida. Pealegi on Saaremaal kaks tugevat keskblokeerijat Mihkel Tanila ja Harri Palmari näol olemas.

Võrkpall ei kuulu Taanis populaarsemate spordialade hulka ja seetõttu on täna õhtuks saali oodata heal juhul paarisadat inimest. Saaremaad on Eestist tulnud toetama umbes kümnepealine fänniarmee, kuid pole välistatud, et mängule leiab tee ka mõni inimene Taani Eesti kogukonnast.

Paari võitja kohtub põhiturniiri avaringis Prantsusmaa hetke viienda klubi Poitiers’iga.

Saaremaa tänane eeldatav algkoosseis jääb nädala taguse kodumänguga ilmselt samaks: sidemängija Artis Caics, nurgaründajad Eddie Rivera ja Rauno Tamme, diagonaalründaja Siim Põlluäär, temporündajad Mihkel Tanila ja Harri Palmar, libero Johan Vahter.

Eile tehtud intervjuu Urmas Taliga:

scroll to top