fbpx
Close

TÄNA | Suur võrkpallipäev Tartus: naiskond mängib EM-pileti, meeskond au ja uhkuse nimel

Eesti rahvusnaiskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Täna peavad uue aasta esimesed kodumängud Eesti rahvusnaiskond- ja meeskond. Naiskond võõrustab Euroopa meistrivõistluste valiksarjas kell 16.00 Tartu Ülikooli spordihoones Rootsit, meeskond kohtub kell 19.00 sealsamas Avo Keele juhendatava Lätiga. Meeste mäng tuuakse otsepildis võrkpallifännideni Kanal 12 ja Postimehe vahendusel, naiste mängu näeb Postimehes. Saal on välja müüdud.

Naiskonna jaoks on tänane kohtumine suure tähtsusega, sest säilinud on kõik võimalused jõudmaks ajaloos esimest korda finaalturniirile. Augustis suutis Eesti Rootsit võõrsil 3:1 võita. Hetkel ollakse E-alagrupis 6 punktiga kolmandal kohal, Soome on 10 punktiga esimene, Tšehhi 8 punktiga teine ja Rootsi 2 punktiga kolmas. Kokku on kuus alagruppi, finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja ja teise koha saanud naiskond. Viimases mängus kohtuvad eestlannad 9. jaanuaril võõrsil Soomega.

Naiskonna peatreener Andrei Ojamets ja kogu naiskond on seadnud ühe eesmärgi – jõuda esmakordselt finaalturniirile. „Siin mingit saladust ei ole, tahame väga sinna pääseda, see on ajalooline võimalus ja teema, millest kõikjal räägitakse. Loodan, et suudame naiskonnas siiski väliseid jutte mitte tähele panna ja oma tegevusele keskenduda. Peame mängima külma pea ja kuuma südamega,“ rääkis peatreener ja kinnitas, et klubihooaja keskel on mängijate vorm hea. „Füüsiliselt on vorm hea, keskendume kokkumängule, mis arusaadavalt pole sama, mis oli suvel pikalt koos treenides,“ lisas Ojamets.

Rootsi poolel jääb eemale nende superstaar Isabelle Haak, Eesti koondist ei saa vigastuse tõttu aidata Anu Ennok ega Eliise Hollas.

Kõiki tulemusi ja ajakava näeb SIIT.

Rahvusnaiskonna koosseis koondise laagris: Nette Peit, Kristiine Miilen, Polina Bratuhhina-Pitou, Anu Ennok, Hanna Pajula, Ingrid Kiisk, Julija Mõnnakmäe, Kaisa Bahmatsev, Liis Kullerkann, Eliisa Peit, Eliise Hollas, Kertu Laak, Kristi Nõlvak, Liisel Nelis, Kristel Moor, Kadi Kullerkann.

Rahvusmeeskond läheb vastamisi Lätiga

Rahvusmeeskond on juba enne Läti mängu kindlustanud B-alagrupi esikoha ja seeläbi pääsu finaalturniirile. Nii tahetakse viimases valikmängus Läti vastu kodupublikule pakkuda eelkõige häid emotsioone. Eestil on enne viimast vooru koos 9 punkti, Iisraelil 3 ja Lätil on punktiarve avamata. Finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja, lisaks viis paremat teise koha saajat. Et mõnes alagrupis on neli, mõnes aga kolm meeskonda, arvatakse neljastes alagruppides maha grupis viimaseks jäänud meeskonnaga mängitud kohtumiste tulemused.

Et peatreener Gheorghe Crețu oli pikalt Poolas oma sealse koduklubi Rzeszowi Asseco Resovia juures ja jõudis Eestisse eile õhtul, juhendas koondist seni Rainer Vassiljev. See pole Vassiljevi jaoks tundmatu roll, on ta ju aastaid erinevate meeskondade peatreenerina töötanud, samuti viib ta aegajalt üksi läbi Poola klubi Lubini Cuprumi treeninguid. „Koondise juures pole tõesti varem sellist olukorda olnud, aga üldises plaanis pole see mulle midagi uut. Koondises on kõigil hea meel koju saada, üldine meeleolu on mõnus ja me kõik tunnetame seda,“ rääkis peatreenerit asendav abitreener.

„Hooaja keskel on meeste vorm hea, rõhku peab eelkõige pöörama sidemängijatega koostöö lihvimisele. Selge see, et läheme igat sellist mängu võitma, kodupubliku ees pole saanud kaua mängida ja kõik tahavad endast parima anda. Kodusaal annab alati ka lisamotivatsiooni,“ lisas Vassiljev.

Läti koondise juhendaja Avo Keel peab hakkama saama mitme põhimeheta, sest koondist ei saa aidata Hermans Egleskalns ja Romans Sauss. Läti koondis kogunes sarnaselt eestlastele 27. detsembril. „Selline see seis on, aga tuleb mängida nendega, kes on. Ülejäänud on terved ja tahtmine on olemas. Vaatame, kaugele me selle seltskonnaga jõuame, kaks mängu on jäänud ja püüame need väärikalt ära mängida,“ sõnas Keel, kelle juhendatav meeskond kohtub veel 9. jaanuaril ka Iisraeliga. „Alagruppide seisud on teisena edasipääsejate osas veel üsna segased, vaid C-alagrupis on asi selgem. Aga et Iisrael on hetkel Poolas treeninglaagris ja ettevalmistuseks korralikult vahendeid saanud, siis usun, et nad niisama ei rabele ehk nemad on tõenäoliselt kõik võimalikud stsenaariumid ükshaaval läbi vaadanud ja saanud aru, et võimalus edasi pääseda on olemas. See omakorda tähendab, et meil on sama seis ja kuue punkti korral võimalus olemas,“ lisas peatreener.

Rahvusmeeskonna koosseis EM-valikmänguks Lätiga: Kert Toobal, Markkus Keel, Rait Rikberg, Silver Maar, Oliver Venno, Renee Teppan, Robert Täht, Kristo Kollo, Kevin Saar, Rauno Tamme, Henri Treial, Timo Tammemaa, Ardo Kreek, Mart Naaber.

Kõiki tulemusi ja ajakava näeb SIIT.

Meeste finaalturniir toimub 12.-29. septembrini Prantsusmaal, Sloveenias, Belgias ja Hollandis. Naiste finaalturniiri korraldavad Poola, Türgi, Ungari ja Slovakkia, toimumisaeg on 23.08-8.09.2019.

scroll to top