fbpx
Close

Täna | Tartu Bigbank võõrustab esimeses kodumängus TalTechi, põhimees tagasi koosseisus

Curtis Stockton naaseb täna Tartu koosseisu. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Meistriliiga uus nädal toob võrkpallisõpradeni seitse kohtumist, millest ühes on vastamisi Eesti klubid. Nädala avamängus lähevad täna kell 19.00 Tartus vastamisi Tartu Bigbank ja TalTech. Mängu otseülekannet näeb Postimees.ee’s, kommenteerivad Karl Rinaldo ja Tartu klubi mänedžer Hendrik Rikand.

Liigatabelis on enne käesoleva nädala mänge liidrikohal Saaremaa Võrkpalliklubi, kel on kirjas 4 võitu ja 10 punkti. Tartu on teisel real 7 punktiga ja Tallinna Selver kolmas 6 punktiga. Pärnu Võrkpalliklubi on 4 punktiga kuues ja TalTech 3 punktiga seitsmes. Vaata tabeliseisu.

Tartu meeskonna jaoks on tegu hooaja esimese kodumänguga. “Tabeliseis on hea ja lätlasi võitsime viimastes mängudes üsna kindlalt. Ka Saaremaa-mäng oli tegelikult päris korralik, kuigi mänguliselt on meil loomulikult parandamisruumi,” kommenteeris Tartu peatreener Andrei Ojamets. Seni on tegutsetud ilma austraallasest diagonaalründaja Curtis Stocktonita, kes osales Austraalia koondisega maailma karikavõistlustel Jaapanis. Stockton liitub meeskonnaga täna. “Tema liitumisega saame lisajõudu ja see peaks lisakäike võistkonnale andma,” ütles Ojamets.

Tartu meeskonnaga liitus sel hooajal rahvuskoondise sidemängijast kapten Kert Toobal. “Eks tema harjub meeskonnaga ja meeskond temaga – see protsess on mõlemapoolne. Pigem tuleb aga noorematel Kerdile järele jõuda ja tema stiiliga harjuda. Eks nemad peavad eelkõige veel arenema. Sellise autoriteedi ja kogemusega mängija on igale võistkonnale kasulik. Kert on lisaks ka väga arukas inimesena ja sellist probleemi pole, et suur staar nüüd tuli ja teised pole olulised. Naudin temaga koos töötamist väga.”

“TalTech on seniste mängude põhjal positiivse mulje jätnud, võitluslikult ja agressiivselt mängivad, vahel mõni liigagi agressiivselt. Joonas Popmani ja Andris Õunpuu lisandumine on neile distsipliini ja kogemust lisanud. Kindlasti on TalTech meeskond, keda alahinnata ei tohi,” lisas Ojamets.

TalTech on senistes kohtumistes näidanud väga tugevat võitlusvaimu, kaks viimast mängu Läti klubide Riia Tehnikaülikooli ja Jelgava vastu olid viiegeimilised.

Meeskonna abitreener Asko Esna rääkis tänase mängu eel, et võistkonnal on suurepärane sisekliima. “Mulle meeldib, kui meeskonnas on ka mõni kogenum mängija. See annab noortele palju juurde, sest noored keevad tihti üle ja teevad lollusi. Näiteks kogenud Andris Õunpuu näol on meil meeskonnas autoriteet olemas ja see mõjub platsil ka kaaslastele. Lisaks on TalTechis mängijatel omavahel suurepärane läbisaamine,” sõnas esimest aastat TalTechis töötav Esna.

“Tartu vastu on meil vaja oma mängu mängida ehk oma asjadest kinni pidada, siis saab hakata vastastele keskenduma. Nooremapoolsele tiimile omaselt pole meil veel stabiilsust, aga kui selle leiame, oleme kõikidele raske vastane,” lisas treener.

Credit24 Meistriliiga mängud 17.-20. oktoobril:

17.10 kell 19.00 (TÜ spordihoone) Bigbank Tartu vs TalTech, live-skoor

18.10 kell 18.00 (Limbaži) OC Limbaži/MSĢ vs Saaremaa VK, live-skoor

19.10 kell 16.00 (Jekabpils) SK Jēkabpils Lūši vs Saaremaa VK, live-skoor

19.10 kell 17.00 (Pärnu spordihoone) Pärnu VK vs Jelgava Biolars, live-skoor

19.10 kell 19.00 (Audentese spordihoone) Selver Tallinn vs RTU/Robežsardze, live-skoor

20.10 kell 14.00 (Pärnu spordihoone) Pärnu VK vs RTU/Robežsardze, live-skoor

20.10 kell 19.00 (Audentese spordihoone) Selver Tallinn vs Jelgava Biolars, live-skoor

scroll to top