fbpx
Close

Tänasega algas Eestis Pikk Külm Suvi, mis lööb maainimeste plaanid sassi

Pikk Külm Suvi on Tartu Ülikool/Bigbanki naiskonnas igal aastal. | Foto: Hendrik Rikandi fotoarhiiv

Ööl vastu tänast Eestis maha sadanud lumi kinnitas, et meid ootab ees Pikk Külm Suvi.

Hommikuses ilmateates kõlanud Hääl Kordas, et kõige suurema ohu all on sellise ilma korral Janno ja Andrise Õunpuu. “Keskülla enam tuleb, kui ei saa isegi Õuna pakkuda?” küsis murelik Andris Võrkpall24’lt ilmaprognoosi kuuldes. Naabrimees Janno olevat juba Leppinud, et lisaks Õunpuule pole sel aastal saaki tulemas ka Lille- ja Sirelpuult.

“Ega Tali saanudki taeva jääda,” lisas elutargalt Tammearude poolvend Aru, kes polnud saanud olukorra tõsidusest veel Aru. “Ennemuistsel aal oli meil Vanamõisa Vanaveskis sedasi, et Külma Suve ajal tuli justkui Kivisild ette – Pool talutöödest jäi tegemata.”

Ajal, mil uudistetoimetus võttis ühendust Põlluääres ja Järveküljes elavate Liisi ja Kadiga, oli Kuller toonud neile koju just internetipoest tellitud Kannu. “Nüüd saame vähemalt endilt küsida, kas Kann on Pooltäis või Poolenisti tühi,” ütlesid nad, Keel juba kergelt Saaremaa vee mekkimisest pehme. Rummi neil ei olnud, kuigi Uku pakkus.

“See on Raudselt vandenõuteooria!” põrutas aastaid Ojametsa talus loomi karjatanud Marcella ja lõi Jalaga vastu saunaust. “Nüüd ei anna isegi Nette poolt eelmisel Suvel Varblaste grill-liha müügist kogutud raha maa sisse Peita.”

“Ära sa hullu aja, mul niigi eile Kärtsatasid pojad, kes on ühtlasi kaksikVennod, et nägid meie lambakarjas Unti,” tõdes Noormetsa Järve ääres elav Ronald. “Mul on keset järve õnneks Saar ja see lammaste Uuskari kupatatakse nüüd Kreeklastest sulaste poolt ohutuse eesmärgil sinna.”

Linnast pärit uustalunik Alari soetas vahetult enne talve saabumist endale nii Saare kui ka Jõesaare, kaubapeale andis eelmine peremees Argo ka Meresaare. “Enne oli kogu see Soo kuidagi Kaldes, nüüd saime just Nõlvaku paika. Tilk tuleb püksi, sest saan aru, et kui Õues Kallab kogu Suve nii, siis ei hakka me mingi ime läbi Tähti taevast alla Tooma. Õnneks on mul telefonis alla laetud “Sepapoisid”, “Eliise hääl” ja “Mina olen Robert”, mis aitavad ka kõige raskemal ajal Mett moka peale määrida.”

“Pajumägist sai nüüd Priimägi, sest ma loobusin oma maatükist,” kinnitas maalt linna Huikuma tulnud Annabel. “Võime olla ju veel Euroopa Liidus, Aganitsasse (Annabel peab silmas Nizzat) meil enam asja pole. Sild Euroopaga on põletatud ja piirid kinni.”

Rangelt Radikaalne Andrus, kes sattus puhtjuhuslikult toimetuse maalkäigu ajal oma Hurtsikust välja tulema, ütles loo lõpetuseks Sakstele Kuldsed Sõnad: “Ma olen Kuri ja siin hakkab varsti Päid lendama, kui Läänes asjad ei muutu!”


Ei ole artikliga kuidagi seotud: Renate Pikk, Kertti Külm, Ingris Suvi, Helger Hääl, Valentin Kordas, Janno Õunpuu, Andris Õunpuu, Allar Keskülla, Kevin Õun, Mart Naaber, Cris Karlis Lepp, Jaanus Lillepuu, Janis Sirelpuu, Urmas Tali, Märt Tammearu, Siim Tammearu, Marx Aru, Siim Ennemuist, Jörgen Vanamõisa, Kristjan Vanaveski, Meelis Kivisild, Mhait-Martin Pool, Siim Põlluäär, Edgar Järvekülg, Liis Kullerkann, Kadi Kullerkann, Uku Rummi, Robert Poole, Avo Keel, Are Keel, Markkus Keel, Martti Keel, Alex Saaremaa, Marcella Raud, Andrei Ojamets, Helar Jalg, Nette Peit, Eliisa Peit, Mihkel Varblane, Erko Varblane, Oliver Venno, Kärt Unt, Liis Noormets, Ronald Järv, Kevin Saar, Markus Uuskari, Alari Saar, Ardo Kreek, Alari Jõesaar, Argo  Meresaar, Kevin Soo, Ragnar Kalde, Kusti Nõlvak, Kristi Nõlvak, Reio Tilk, Kristjan Õuekallas, Robert Täht, Mart Toom, Hannes Sepp, Mihkel Sepp, Eliise Hollas, Marko Mett, Mailis Pajumägi, Romet Priimägi, Annabel Huik, Andri Aganits, Kristel Sild, Getter Rang, Andrus Raadik, Albert Hurt, Merlin Hurt, Pille Saks, Irina Saks, Kuldne geim, Marko Sõna, Martin Sõna, Reimo Kuri, Siim Päid, Kerttu Lääne.

scroll to top