fbpx
Close

Rakvere loobumisotsus pani Uusküla alavahetust kaaluma

Tanel Uusküla rünnakul. | Foto: Gertrud Alatare

Üleeile teatas Rakvere Võrkpalliklubi esindusmeeskond, et kehva finantsilise seisu tõttu võtavad nad kõrgest mängust vaheaasta ning jätkavad vaid duubelmeeskonnaga esiliigas.

Lääne-Virumaa klubi üks põhitegijatest Tanel Uusküla sõnas Võrkpall24’le antud usutluses, et tema arvates ootab Rakveret sama saatus nagu Võrut, kes viimati osales Eesti meistriliigas hooajal 2014-2015.

“Kui päris aus olla, siis ma arvasin, et nii läheb. Juulikuu käes ja komplekteerimisega poldud veel alustatud. Jutt vaheaastast… Vaevalt, et eemalolek aastaga piirdub. Võru pidi ju samuti ainult vaheaasta tegema, kuid pole siiani naasnud. Minul enam Rakvere tagasitulekusse usku pole, sest uuesti nullist eelarvet koostama hakata on palju keerulisem,” nentis  28-aastane nurgaründaja.

Kadrinast pärit mängumehe sõnul lubaks tervis vähemalt ühe hooaja kõige kõrgemal tasemel kaasa teha, kuid ta pole veel otsustanud, kas jätkata võrkpalliga või teha korralikul tasemel triatloni. Algavaks hooajaks pole Uusküla üheltki klubilt veel pakkumist saanud.

“Ma ei usu, et enam pakkumist kusagilt tehakse. Mul vanust juba piisavalt. Kui ma mängimist jätkan, siis teen seda kas esiliigas Tallinna Ülikooli eest või suisa rahvaliigas. Hetkel ei saa tervise üle kurta, kuigi eelmist hooaega alustasin eelmisel suvel tehtud põlveoperatsiooni tõttu teistest hiljem. Sinna otsa veel muud pisivigastused hooaja keskel. (Naerab.) Praegu on kõik hästi ja ma pole vist ükski suvi nii palju jõusaalis käinud kui nüüd.”

“Sel suvel hakkasin korralikult Kõrvemaa triatloniks harjutama. Tegelikult on mulle triatlon alati meeldinud, kuid varasemalt polnud aega ega võimalust sellega tõsisemalt tegeleda. Esimesena võtan ette algajatele mõeldud triatloni (350m ujumist, 22km rattasõitu ja 4km jooksmist), kuid tulevikus sooviks läbida ka täispika võistluse. (Naerab.) Loodan, et jään oma esimesel triatlonil ellu,” naljatles 194-sentimeetrine võrkpallur.

Sel suvel Uusküla rannavolles ühtegi võistlusel kaasa teha ei kavatse, kuid tulevikus sooviks ta seda kindlasti teha.

“See hooaeg pole tõesti jõudnud seda teha. Viimati sai mängitud siis, kui laps väga väike oli. Kuna saalihooajal nägin last vähe, siis pean rannavolle arvelt selle aja tasa tegema. Loodetavasti Urmas Piik kutsub mind tulevikus mõnele etapile,” ütles Uusküla lõpetuseks, kes ei ole rannavollet enda jaoks maha kandnud.

scroll to top