fbpx
Close

Tanila ja Korotkov lõpetasid koostöö, Tanila kiikab välismaa poole

Mihkel Tanila ja Dimitri Korotkov mängisid viimast korda koos poolteist nädalat tagasi EEVZA etapil Pärnus. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Juunis Tokyo olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiril Eesti koondise järgmisse ringi aidanud rannavolleduo Mihkel Tanila – Dimitri Korotkov lõpetas juuli keskel ootamatult koostöö.

“Rannavõrkpallis on omavaheline klapp väga oluline, sest koos veedetakse palju aega nii platsil kui selle kõrval. Meil Dimaga nii head klappi ei tekkinud. Ja kuna rahvusvahelisi turniire enam ees ootamas polnud, ütles Dima, et võiksime koostöö ära lõpetada. See oli ka mulle väike üllatus. Pikemalt pole me omavahel rääkinud,” ütles 28-aastane Tanila Võrkpall24.ee’le.

Meie esipaari Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaare poolt kevadel kokku pandud duo jaoks jäi viimaseks ühiseks turniiriks Pärnus toimunud Ida-Euroopa karikasarja etapp, kus jõuti veerandfinaali. Sel nädalavahetusel Viljandis toimuval Eesti rannavolle karikaetapil mängib Korotkov juba Karli Allikuga, Tanila võtab aga aja maha.

“Kuna kohe pärast saalihooaja lõppu hakkasin rannavollet mängima, siis õiget puhkust polegi veel olnud. Võimalik, et olen tagasi augustis Paides toimuval finaaletapil,” ütles 196-sentimeetrine Tanila.

Kokkuvõttes ei kahetse Tanila aga midagi. Esimene professionaalne rannavollesuvi tegi temast senisest parema mängija.

“Edasi läksin kõvasti. Vaadates seda, kuidas me kevadel alustades mängisime ja kuhu juuli keskpaigaks jõudsime – vahe on märgatav. Võimaluse korral oleksin järgmisel suvel valmis uuesti midagi sellist proovima, sest mulle meeldib rannavõrkpall väga,” kinnitas saarlane.

Saalivõrkpallurina loodab kahel eelneval hooajal Saaremaa klubi põhimeeste hulka kuulunud Tanila karjääri jätkata välismaal.

“Ootan hetkel vastust kahelt klubilt. Üks on Bulgaariast ja teine Austriast. Bulgaaria variant on reaalsem. Eestist pole väga pakkumisi tehtudki. Tänu rannavõrkpallile olen sügisel füüsiliselt paremas vormis kui eelnevatel hooaegadel, samas on oht, et hooaja keskel tekib väike mõõn,” lisas temporündaja kohal tegutsev Tanila, kes pole varem välismaal mänginud.

20-aastase Korotkovi tulevik oli selge juba varem. Ta jätkab karjääri Belgia kõrgliigaklubis Mont-Saint-Guibert’is, kus mängis ka lõppenud hooajal.

scroll to top