Tartlannad mängisid viiendas geimis tasa viiepunktilise vahe, ent kaotasid – TalTech kinni põhiturniiri võidus

Kadi Mägi (keskel) ja Tartu Ülikool/Bigbanki naiskond. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Eile ainsa Eesti klubina naiste Balti liigas võistlustules olnud Tartu Ülikool/Bigbank sai hooaja kolmanda kaotuse, kui jäi võõrsil 2:3 (23:25, 25:23, 25:17, 25:27, 13:15) alla Kaunasele.

Äärmiselt tasavägise mängu viiendas geimis tuli Tartu välja viiepunktilisest kaotusseisust (3:8), kuid otsustavatel hetkedel saatis edu taas leedukaid.

Tartlannade resultatiivseim oli Ingrid Kiisk 19 punktiga (+7). 38 tõstest suutis nurgaründaja punktiks vormistada 13 (34%), 6 punkti tuli blokist. Naiskonna vastuvõtt oli 56%, rünnakuid suudeti lahendada 33-protsendiliselt, lisaks kanti tartlannade kontosse 15 blokki ja 7 ässa.

Leedulaste parimaks kerkis Kotryna Motiejunaite, kes tõi 20 punkti (+18), millest 10 tulid blokist. Kaunase vastuvõtt oli 59%, rünnak 27%, lisaks saadi 13 blokki ja löödi 8 ässa.

Liigatabelis hoiab Tartu teist kohta, olles kogunud 14 mänguga 31 punkti. Emajõelinnal on tabelis 11 võitu ja 3 kaotust. TalTech/Tradehouse on nüüd juba põhiturniiri võidus kinni. Viimasest kolmest kohtumisest piisab neile esikoha kindlustamiseks ühest punktist.

Järgmise Balti liiga kohtumise peab Tartu juba sel kolmapäeval, kui vastasteks on Audentese SG/Noortekoondis.

Teksti autor: Pille Saks

Tabeliseis. | Allikas: liiga koduleht