Tartlased avasid kodusel turniiril võiduarve, liberod tõid 12 punkti

Albert Hurt tegutses teist päeva järjest nii libero kui nurgaründajana. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Tartu Bigbanki võrkpallimeeskond jätkas kodust kontrollturniiri 3:1 (19, 23, 26, -22) võiduga Soome liiga eelmise hooaja veerandfinalisti Raisio Loimu vastu.

Tartu algkoosseis: sidemängija Ronald Järv, nurgaründajad Albert Hurt ja Märt Tammearu, diagonaalründaja Curtis Stockton, temporündajad Mihkel Tanila ja Kevin Soo, libero Stefan Kaibald. Vahetusest sekkusid mängu teises pooles väljakule Alex Saaremaa ja Hergo Hansman, kes vahetasid välja vastavalt Tanila ja Stocktoni. Libero positsioonil vahetas Kaibald poole mängu peal välja Hurda, kes siirdus nurgaründaja kohale.

Kolmes esimeses geimis, kus Tartu mängis oma praeguste põhimeestega (Eesti koondislased Kert Toobal ja Rait Rikberg sel turniiril veel ei osale), suutis kodumeeskond olla võidukas, keerates teises ja kolmandas geimis seejuures mängu enda kasuks just otsustavatel punktidel. Viimase geimi võitsid aga soomlased 25:23.

Tartu tulemuslikumad olid sarnaselt eilsele avamängule Märt Tammearu ja Curtis Stockton, kes kogusid vastavalt 17 (+9) ja 15 (+8) punkti. “Liberod” Kaibald ja Hurt lisasid kumbki 6 punkti (vastavalt 0 ja -2). Homme kahe soomlasega täienevale Raisiole tõi iisraellane Tamir Hersko 19 (+12) ja ameeriklane Blake Leeson 16 punkti (+10). Tartu oli vastastest võistkondlikult selgelt üle blokis, kogudes sulustamisega 13 punkti. Kogu statistika leiab uudise alumisest osast.

Turniiritabel: 1. Savo Volley 7 p, 2. Tartu Bigbank 4 p, 3. Raisio Loimu 1 p, 4. Pärnu Võrkpalliklubi 0 p, 5. Saaremaa VK 0 p.

*Võistkonnad mängivad igas mängus igal juhul 4 geimi.
*Iga geimivõit annab tabelisse ühe punkti.

Neljapäev, 19. september
19:00 Tartu Bigbank – Savo Volley (Soome) 1:3 (23, -24, -19, -15)

Reede, 20. september
15:30 Pärnu VK – Savo Volley 0:4 (17, 18, 17, 15)
17:30 Tartu Bigbank – Raisio Loimu (Soome) 3:1 (19, 23, 26, -22)
19:30 Saaremaa VK – Savo Volley (Soome)

Laupäev, 21. september
11:00 Savo Volley (Soome) – Raisio Loimu (Soome)

View this post on Instagram

Würth Cup: Tartu Bigbank – Raisio Loimu 3:1. Statistika.

A post shared by Võrkpall24.ee (@vorkpall24.ee) on

Loe ka: Pooliku koosseisuga Pärnu katsetas noort rakverelast ja uusi leegionäre, kuid kaotas 4 punkti