fbpx
Close

Tartlased naasevad Lätist võiduta, Selveril kõik võimalused teiseks kerkida

Tartu Bigbanki peatreener Alar Rikberg. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Tartu Bigbank naaseb naabervabariigist kahe kaotusega, sest kui eile kaotati 2:3 Riia Tehnikaülikoolile, siis täna jäädi 1:3 (-22, 21, -20, -24) Läti karikavõitjale Jekabpilsi Lušile.

Taas Märt Tammearuta mänginud Tartu tulemuslikem oli Albert Hurt 20 punktiga (+10), Siim Põlluäär lisas 15 (+12) ja Stefan Kaibald 14 punkti (+4). Jekabpilsile tõi Kristaps Šmits 18 (+7), Armands Abolinš 15 (+13) ja Vladislavs Blumbergs 11 punkti (+3). Mõnevõrra üllatuslikult oli Jekabpils statistika põhjal tartlastest kõige selgemalt üle servijoone taga (ässad 8-4, eksimused 15-18).

Saaremaa, kes sai täna jagu Riiast (loe pikemalt siit), kindlustas põhiturniiri võidu, Tartu lõpetas põhihooaja 10 võidu ja 27 punktiga. Neist kahe punkti kaugusel paiknev Tallinna Selver, kellel on jäänud mängida veel kahel korral Riiaga, võib seega kodusest konkurendist veel mööduda. Jekabpils ja Riia võivad allesjäänud mängudega aga mööduda Pärnust. TalTechist läks Jekabpils juba mööda, Riiat lahutab meie ülikooliklubist veel üks punkt.

Riiat ootab ees veel kaks mängu nii Selveri kui ka Gargždai Ambergia, Jekabpilsi aga kaks mängu Gargždaiga. Selveril, nagu juba öeldud, on jäänud pidada Riiaga mäng nii võõrsil kui ka kodus.

Tabeliseis.
scroll to top