fbpx
Close

Tartlased sattusid euromängu eel kogemata Saksamaale, Toobal külastas kallist jõusaali

Amriswili kodusaal. | Foto: Mikk Kesküla/Tartu Bigbank

Valitsev Eesti meister Tartu Bigbank jätkab täna Šveitsi põhjaosas Amriswilis euroteekonda, kohtudes Meistrite liiga esimese eelringi korduskohtumises kohaliku Lindareni meeskonnaga. Avamängu võitis Tartu teatavasti kodus 3:0.

Eile Šveitsi lennanud tartlased on – nagu välismängudel tihti kombeks – saanud tänaseks juba mitme huvitava kogemuse võrra rikkamaks. Allolevas tekstis kirjeldame kaht näidet, mille jutustajad on klubi peatreener ja mänedžer.

“Et Amriswilis hotelli pole, ööbime sealt umbes pooletunnise autosõidu kaugusel asuvas hotellis,” räägib peatreener Alar Rikberg. “Eile läksime meestega poodi. Jalutasime hotellist nii 200-300 meetrit ja kui jõudsime kohale, vaatasime, et poes on kasutusel euro, mitte Šveitsi frank. Samuti olid lettidel peamiselt Saksamaa, mitte Šveitsi šokolaadid. Selgus, et olime nende paarisaja meetriga jõudnud endalegi üllatusena Šveitsist Saksamaale. Kui näiteks Andri Aganits end ilusti välja sirutab, siis peaks tema peanuppu meie hotellist näha olema, sest meie peatumispaigast üle Bodeni järve asub kohe Friedrichshafen, kus Andri tänavu mängib.”

Klubi mänedžer Hendrik Rikand läks täna aga võistkonna kapteni, vigastuse tõttu hooaja esimese poole vahele jätva Kert Toobaliga jõusaali. “Kuna Amriswili mängusaalis jõusaali pole, leidsime Kerdiga oma majutuse lähedalt ühe taolise,” pajatab Rikand. Jõusaali külastamine maksis 18 eurot inimese kohta ehk umbes sama palju, nagu Eestis maksab osades jõusaalides kuupakett. Mõni masin oli asjaosaliste sõnul vanem kui Toobal, teine aga raskem kui Rikand. “Jõusaali leti taga oli leedulanna, kellega sai suheldud vene keeles, sest inglise keelt ta eriti palju ei mõistnud,” lisab Rikand.

Ent mis kõige tähtsam, mõlemad treeningud sai Bigbank Šveitsis kenasti tehtud ja loodetavasti õnnestub tartlastel ka õhtusel mängul end taas parimast küljest näidata.

scroll to top