Tartu Bigbank alustas ajaloolist Meistrite liiga hooaega vägeva võiduga!

Endised TalTechi mehed Valentin Kordas ja Aleksander Eerma tegid Meistrite liigas ilusa debüüdi. | Foto: Gertrud Alatare/CEV

Tartu Bigbank pidas täna ajaloolise kohtumise, kui esmakordselt klubi ajaloos osaletakse Meistrite liigas, mille eelringis võõrustati Šveitsi tippklubi Amriswili ja saadi kindel võit tulemusega 3:0 (25:20, 25:22, 25:21).

Tartu alustas kohtumist hästi, minnes avageimis 4:1 juhtima, kuid Amrsiwili diagonaalründaja Milija Mrdaki heade servide toel haarasid hoopis külalised 7:4 eduseisu. Meie mehed suutsid ilusa tegutsemise tulemusena minna ise 14:13 juhtima. Mäng käib mõlema meeskonna poolt üles-alla ja on palju rabedust. Avavaatuse teises pooles sai Tartu Martti Juhkami serviseeria järel nelja punktiga juhtima ja enam edu käest ei andnud ja Aleksander Eerma blokk lõpetas esimese geimi Eesti klubile seisuga 25:20.

Sarnaselt avageimile sai Tartu teises vaatuse alguses hästi minema, minnes mõne punktiga juhtima. Albert Hurda kaks järjestikust blokki näitasid tablool 8:4 Tartu edu. Geimi edenedes näitasid eestlased juba märksa kvaliteetsemat võrkpalli ja isegi Rait Rikberg (!) tõi punkti (päästis vahetusmeeste pinkide juurest palli, mis kukkus üle võrgu vastaste poole), mis küll statistikasse läheb kirja vastase veana. Tartu vastast kordagi ohtlikult lähedale ei lasknud ja tasuks geimivõit numbritega 25:22.

Kolmas ja ühtlasi viimaseks jäänud geimi esimeses osas jaotati punkte üsna võrdselt, kuid seejärel näitas ilusat tegutsemist nii rünnakul kui ka kaitses ja läks juhtima 13:9. Mida mäng edasi, seda närvilisemaks Šveitsi klubi mängijad muutusid, mis päädis kollase kaardiga aja viivitamise eest. Valentin Kordas lõi kaks ässa järjest ja Tartu edu oli juba viie punktiline – 20:15. Vastased võtsid küll paar punkti tagasi, aga Bigbank edu käest ei andnud ja võitis geimi 25:21 ja kogu kohtumise 3:0.

Tartu resultatiivsemaks kerkis 16 punkti (+11) Albert Hurt, Martti Juhkami lisas 15 punkti (+12). Eesti klubi vastuvõtt oli 43%, rünnak 45%, lisa tuli kaheksa bloki ja kuue ässa näol.

Amriswili tulemuslikem oli 13 punkti (+11) toonud Milija Mrdak. Šveitsi meeskond sai serve vastu 53-protsendiliselt, rünnakuid suudeti lahendada 37-protsendiliselt. Lisaks teeniti kolm punkti blokiga ja löödi kaks ässa.

Samade meeskondade omavaheline kohtumine toimub nädala pärast ehk 29. septembris Šveitsis. Selle paari võitja läheb kokku Lissaboni Benficaga.