fbpx
Close

Tartu andis finaaliks Saaremaale tormihoiatuse

Tartu Bigbank tänase poolfinaali eel. |Foto: Gertrud Alatare

Eesti-Läti ühisliigas sai Saaremaa kõrval homme kell 17 algavasse finaali Tartu Bigbank, kui üllatavalt kindlalt alistati Pärnu seisuga 3:0 (25:19, 25:22, 25:21).

Mäng algas põhiturniiri võitja Tartu Bigbanki tugeva survega ning see tõi neile ka edu. Esimene geim võideti kindlalt tulemusega 25:19.

Teises geimis pärnakad kosusid ning pinge säilis kuni lõpuni välja. Seisul 19:19 said taaralinna pallurid 3 punkti järjest, mis aga  ei meeldinud Pärnu mängijale Eduardo Chizoba Atule, kes sai liigse emotsiooni näitamise eest kollase hoiatuskaardi. Pärnakad said küll mõned punktid juurde, kuid sellest ei piisanud. Geim Tartule 25:22.

Kolmandas ja ühtlasi ka viimaseks jäänud geimis püsis seis võrdne kuni seisuni 8:8, seejärel hakkas Tartu edu tasapisi kasvatama ja teisele tehnilisele ajale mindi juba tartlaste 16:13 eduseisul. Kollane hoiatuskaart ei jäänud nägemata ka Tartu poolel, kui pärast punkti kaotamist Meelis Kivisild vihastus ja lõi palli jalaga. Geimi lõpp kuulus täielikult Tartule ning see võideti 25:21 ja kogu mäng 3:0. Seega kohtub Tartu homme finaalis Saaremaaga , kes alistas 3:1 Riia Tehnikaülikooli.

Tartu parimaks kerkis 16 punktiga (+11) Hindrek Pulk. Teda toetas Meelis Kivisild 14 (+11) silmaga, kusjuures neist suisa 8 tuli blokist. Tartu vastuvõtt oli 52%, rünnak 54%, lisaks saadi 13 punkti sulustamisega ja 2 ässpallingutega. Suvepealinna kõige resultatiivseim mängija oli Eduardo Chizoba Atu 18 silmaga (+10). Pärnakate vastuvõtuprotsent oli 55, rünnak 48%. Nii bloki kui ka serviga teeniti kõigest 1 punkt.

Tänane blokikuningas Meelis Kivisild sõnas, et nii kerget mängu ei osanud oodata ja vastased suruti maha bloki ning serviga.

“Mitte keegi ei arvanud, et see mäng nii kergesti meile tuleb. Tundus, et nad ei saanud kohe alguses ennast käima, aga meil hakkas rong kohe ilusti veerema. Servimäng on Pärnu vastu hästi oluline. Vahepeal nad tulevad ülikõva serviga peale, aga täna neil servijoonetaga sellist hoogu polnud, samas meil oli jällegi hea servipäev. Blokis olime ka üpriski korrektsed. Eks neil rünnak peamiselt läbi kahe mehe käib ( Atu ja Ilja Kovalovi – toim.), kes tegid siiski oma töö ära, kuid saime neid piisavalt palju pidurtatud,” sõnas keskblokeerija.

Homse finaali kohta ütles Kivisild, et oma mängus pole muuta vaja midagi ja Eddie Rivera puudumine oleks Saaremaale suureks tagasilöögiks.

“Meil ei ole vaja muuta mitte midagi. Kui mängime samamoodi, siis võidame. Kindlasti oleks Rivera puudumine neile suureks tagasilöögiks. Kui temal mäng ei õnnestu on Saaremaal kohe pingilt uus mees võtta, aga nüüd on neil üks käik vähem. Homne finaal tuleb kindlasti põnev,” ütleb ta lõpetuseks.

Pärnu sidemängija Martti Keel sõnas, et Tartu oli neist parem ja nad ei jaksanud nendega kaasa liikuda. Suureks võtmesõnaks oli blokk.

“Mis siin ikka öelda. Tartu oli parem ja meie kehvad. Mulle tundus, et nad mängisid hästi ja meie nendega täna kaasa ei jaksanud minna. Suur võtmesõna oli blokk. Meie saime kõigest 1 bloki Tartu 13 vastu, mis näitab Tartu head mängu ja meie kehva ettevalmistust,” ütles pärnakas.

“Homme on teistsugune vastane. Lihtsalt peame andma endast parima ja mängima paremini kui Riia. Eks pettumus ole muidugi suur, et finaali ei saanud, aga see on sport,” sõnas Keel lõpetuseks.

Laupäeval 02.03

3. koha mäng: Pärnu – Riia kell 14:00

Finaal: Tartu – Saaremaa kell 17:00

 

 

 

scroll to top