TIPPHETKED | Bigbank astus kindla sammu meistritiitli suunas, Pulk sai vigastada

Tartu Bigbank pärast esimese finaalmängu võitu. | Foto: Katariina Vengerfeldt

Täna tehti algust kahe võiduni peetava Credit24 Meistriliiga finaalseeriaga, kui kohalik Tartu Bigbank võõrustas Saaremaa Võrkpalliklubi. Võidu võttis tulemusega 3:0 (27:25, 25:14, 25:16) Tartu.

Veerandfinaalseeriates alistas Tartu kolme mängu kokkuvõttes Pärnu (neist viimane tuli loobumisvõidu näol) ning Saaremaa tuli Tallinna Selveri vastu välja 0:2 kaotusseisust ja keeras seeria enda kasuks mängudega 3:2.

Tänase kohtumise esimene geim oli finaali vääriline ja sai oma lõpplahenduse tulemusega 27:25 kohalikule klubile. Alar Rikbergi hoolealused rabelesid seejuures geimi lõpuhetkedel välja kolmepunktilisest kaotusseisust. Teises vaatuses haaras Tartu kohe alguses edu sisse ja geimi edenedes seda ka aina suurendas. Teine geim ülekaalukalt Tartule 25:14.

Kolmandas ja ühtlasi viimaseks jäänud geimis said saarlased valusa tagasilöögi, kui seisul 4:7 vigastas hüppeliigest nende rünnakuliider Hindrek Pulk. Hetkel on veel vara öelda, kas Pulga jaoks sai sellega hooaeg läbi või mitte. Selge on aga see, et kui diagonaalründaja vigastus peaks osutuma tõsiseks, läheb Saaremaal meistritiitli võitmine märksa keerulisemaks.

Võitjatele tõi nii Albert Hurt kui ka Märt Tammearu 14 punkti (efektiivsus vastavalt +7 ja +11). Tartlased lahendasid rünnakuid 57-protsendiliselt, serve saadi vastu 53-protsendiliselt, lisa tuli 5 bloki ja kuue ässa näol.

Saaremaa poolel keegi kahekohalise punktisummani ei jõudnud, kui nii Keith Pupart, Hindrek Pulk kui ka Wennder Lopes tõid 7 punkti (kasutegur +6, -2 ja +4). Saarlaste vastuvõtt oli 57%, rünnak 38%, lisaks teeniti kõigest üks blokk ja löödi kaks ässa.

Finaalseeria teine ja võimalik, et ka viimane kohtumine peetakse kolmapäeval 31. märtsil kell 19 Saaremaal ning Saaremaa võidu korral kolmas otsustav mäng laupäeval, 3. aprillil kell 17 Tartus.

Esikohamatše kannab üle nii Kanal12 kui ka Postimees.ee. Pronksiseeria Tallinna Selveri ja Pärnu Võrkpalliklubi vahel algab homme ehk 29. märtsil kell 19 Tallinnas. 3.-4. koha mänge näeb ainult Postimehe vahendusel.