fbpx
Close

Tartu Bigbank kohtub Meistrite liigas klubiga, kelle sarnast pole Eestis varem käinud

Homme näeb Tartus taas suurt võrkpalli. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Tartu Bigbank jätkab kolmapäeval kodusaalis Meistrite liiga hooaega, kui pärast edukat eelringi kvalifikatsiooni kohtutakse esimeses eelringis Portugali esiklubi Lissaboni Benficaga. Mäng Tartu Ülikooli spordihoones algab kolmapäeval kell 19.00 ning otsepilti näitavad ETV2 ja ERRi spordiportaal. Korduskohtumine peetakse 13. oktoobril Lissabonis vahendab volley.ee.

Tartu meeskond sai eelmises ringis kahe mängu kokkuvõttes jagu Šveitsi klubist Amriswili Lindarenist, avakohtumine võideti 3:0, kordusmängus piisas edasipääsu tagamiseks 2:1 eduseisu haaramisest (mäng kaotati lõpuks 2:3). Põhiturniirile pääsuks tuleb lisaks eelseisvale ringile läbida veel teine ja kolmaski eelring ja alagrupiturniirile Euroopa tippude sekka pääseb vaid kaks klubi.

Lissaboni klubi näol on tegu kõrgest klassist meeskonnaga, kes tuli äsja Portugali superkarika võitjaks, alistdes finaalis 3:2 (23:25, 25:21, 25:23, 30:32, 15:12) Lissaboni Sportingu. Klubi on ka valitsev Portugali meister. Kokku on riigi parimaks tuldud üheksal korral. Lisaks on rekordilised 18 korda võidetud karikavõistlused ja 10 korda superkarikas.

Meeskonda kuulub koguni üheksa välismängijat, neist suurem osa Brasiiliast. Tegu on väga kogenud ja hästi kokku mänginud meeskonnaga, sest põhituumik mängis seal ka eelmisel hooajal. Tartu peatreener Alar Rikberg ütles, et vastas on põnev ja kvaliteetne meeskond, keda haavata on raske, ent mitte võimatu.

“Nende põhikoosseis on enamjaolt üle 30-aastased, seega on tegu väga kogenud meeskonnaga. Diagonaalid on Portugali koondise põhimees Hugo Fernando Lucas Gaspar ja Soome koondise teine diagonaal Aaro Nikula. Portugaallane läheneb küll juba 40 eluaastale, ent on jätkuvalt heas hoos. Nurgas on brasiillased, kes kõik on rünnakul osavad ning võimsad ja ka hea üldmänguga. Kõige võimsam on tempoosakond, kus on austerlane Peter Wohlfahrtstätter ning Trinidadi ja Tobago mees Marc-Anthony Honore. Nad pole väga kiired, ent on suured ja võimsad. Libero on samuti Portugali koondise põhimees Ivo Casas. Kogenud portugallasest sidemängija Tiago Violas harrastab efektset mängu, näiteks tõstab altsööduga temposse või ühe käega,” kirjeldab Rikberg vastast.

Tegu on väga kõva pähkliga, ent mõistagi on ka valitseval Eesti meistril omad trumbid. “Sellist kogenud ja väga ühtlase tasemega meeskonda on raske haavata. Meie oma mäng peab selle võrra veel parem olema ja meil on vaja ka riske võtta. Et neid võita, peame õnnestuma servil ja rünnakul. Selge on, et lihtsad rünnakud selles mängus maha ei jää. Ja meil ei tohi sisse tulla pikemaid mõõnu, Selveri vastu suudame 4-5-punktilisest kaotusseisust ehk keskpärase mänguga välja tulla, aga seda vastast ma taga ajada ei tahaks. Vastuvõtuga on neil hädas üks mees, ent üldiselt on brasiillased ka selles elemendis osavad ja tehniline pagas on hea,” analüüsib Rikberg.

“Kindlasti on Benfica selline meeskond, kelle sarnast pole Eestis käinudki ja pealtvaatajate jaoks on kahtlemata tegu väga põneva vastasega, Tartus näeb põnevat Brasiilia-stiilis võrkpalli. Nad võitsid äsja Portugali superkarika ja tahavad sel hooajal kodus kõik tiitlid napsata, lisaks Meistrite liigas põhiturniirile jõuda. Ühe eelisena peame ära kasutama kodusaali ja nende reisigraafikut. Nad jõuavad täna õhtul pärast 12-tunnist reisi. Meie eelis on värskus ja hea ettevalmistus, püüame sellega kodus mingi eelise välja mängida,” lisab peatreener.

Pileteid saab osta Piletikeskusest.

Mängule pääsevad vaid koroonapassiga pealtvaatajad, loe täpsemalt SIIT.

scroll to top