fbpx
Close

Tartu Bigbank kolis euromängu eel madalama laega saali

Tartu Ülikooli spordihoone väike saal on küll madal, aga 212-sentimeetrine Mart Naaber seal pead vastu lage ikkagi ära ei löö. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Tartu Bigbank peab kolmapäeval võõrsil korduskohtumise Meistrite liiga esimeses eelringis, kus vastaseks Šveitsi klubi Amriswili Lindaren Volley. Kell 20.00 algavat mängu näeb otsepidlis ETV2 ja ERRi spordiportaali vahendusel.

Avamängust said peatreener Alar Rikbergi hoolealused kirja 3:0 (25:20, 25:22, 25:20) võidu. Järgmisse ringi pääsemiseks piisab Bigbankile kordusmängus võidust või ka 2:3 kaotusest. 0:3 või 1:3 kaotuse korral selgitab edasipääseja kuldne geim, vahendab võrkpalliliit.

Tartu ja Lindareni paari võitja kohtub järgmisena Lissaboni Benficaga, kaotaja langeb CEV Cupi, kus esimeseks vastaseks tuleb Genfi Chenois.

Peatreener Alar Rikberg ei saa sarnaselt avakohtumisele ka Šveitsis kasutada nurgaründajat Taavet Leppikut, kes vigastas esimese mängu soojendusel säärelihast ja vajab taastumiseks paari nädalat. Tema asemel sõidab kaasa Tamur Viidalepp. Lisaks on meeskonnas teise liberona registreeritud Allar Keskülla.

“Eelmise nädala trennid pärast mängu olid pigem taastava ja toonust hoidva iseloomuga, sest lisaks Leppikule on väiksemaid muresid veel. Tiheda mängugraafiku puhul on tähtis, et meeste tervis ei segaks. Tänasest treenime taas suurema koormusega,” sõnas peatreener, kes rõhutas meeskonnale, et võit oli küll ilus, ent see tuleb nüüd peast pühkida. “Sest vastasel on igalt poolt juurde panna.”

Juba eelmisel nädalal kolis meeskond treenima Tartu Ülikooli spordihoone väiksesse saali, et harjuda Šveitsis ees ootavate tingimustega. “Sealne saal pole küll väga väike, ent seinad on lähemal ja meie põhisaaliga Tartus seda võrrelda ei saa. Püüame harjuda ja saame ka kohapeal enne mängu kaks trenni teha.”

“Eelmisel nädalal tegime põhjaliku mänguanalüüsi, kus vaatasime enda mängu. Taktika ja vastaste tegemised vaatame põhjalikult Šveitsis üle,” lisas juhendaja, kes lendab koos võistkonnaga Šveitsi teisipäeval.

scroll to top