Tartu Bigbank krooniti seitsmeaastase pausi järel Eesti võrkpallimeistriks!

Eesti meister 2021 – Tartu Bigbank! | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti võrkpallimeistriks krooniti seitsmeaastase pausi järel Tartu Bigbank, kes alistas Kuressaares teistkordselt Saaremaa Võrkpalliklubi tulemusega 3:0 (25:20, 25:17, 27:25). Pühapäeval peetud avamängu olid tartlased võitnud kodus 3:0 (25, 14, 16).

Esimeses kahes geimis Tartu väljakuperemeestele suurt sõnaõigust ei andnud ja haaras kindlate geimivõitudega kiire 2:0 edu. Kolmandas vaatuses näitas Saaremaa märksa südikamat mängu ja ühte jalga käidi kuni seisuni 12:12. Seejärel sai Tartu paari punktiga juhtima, kuid saarlased võitlesid kõvasti ja läksid geimi hoopis ise 22:19 juhtima, kuid sellest ei piisanud. Külalised näitasid geimi lõpus pisut paremat tegutsemist ja võitsid geimi haaravas lahingus 27:25 ja ühtlasi kogu kohtumise 3:0.

Ühtlaselt tegutsenud Alar Rikbergi hoolealustest kerkis resultatiivseimaks Siim Põlluäär 12 punkitga (+8), Albert Hurt ja Kevin Soo lisasid 11 (efektiivsus vastavalt +8 ja +9) ning Alex Saaremaa 10 punkti (+6). Võitjate vastuvõtt oli 47%, rünnak 48%, lisa tuli 7 bloki ja 5 ässa näol.

Kodumeeskonna tulemuslikemad oli Rauno Tamme ja Markus Uuskari 10 punktiga (kasutegur vastavalt +4 ja 0). Saarlased said serve vastu 52-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 35-protsendiliselt, lisaks teeniti 8 blokki ja löödi 2 ässa. Saaremaa pidi teises finaalmängus tegutsema rünnakuliidri Hindrek Pulgata, kes vigastas avakohtumises hüppeliigest.

21. sajandil olid tartlased varasemalt võitnud Eesti meistritiitli kolmel korral. 2006. aastal tüüris Urmas Tali meeskonna meistriks, 2012. aastal suutis sama Rainer Vassiljevi ja 2014. aastal Andrei Ojametsa juhendatav võistkond. 39-aastane Alar Rikberg juhendab tartlasi esimest hooaega, mullu oli ta Andrei Ojametsa kõrval teine treener.

Eesti meistrivõistlused pole sellega aga veel lõppenud, sest homme võõrustab Pärnu pronksiseeria teises kohtumises Tallinna Selverit. Esmaspäeval peetud avamängu võitis Selver 3:0, seega pealinnaklubi edu korral saaks sealgi kõik kahe mänguga selgeks. Credit24 Balti liigas alustatakse playoffiga järgmise nädala keskel.

Tartu Bigbanki võidukas meeskond: sidemängijad Kert Toobal ja Ronald Järv, nurgaründajad Albert Hurt, Märt Tammearu, Stefan Kaibald ja Siim Tammearu, temporündajad Kevin Soo, Alex Saaremaa ja Siim Päid, diagonaalründajad Siim Põlluäär ja Hergo Hansman ning libero Rait Rikberg. Peatreener Alar Rikberg, abitreener Argo Meresaar, füüsilise ettevalmistuse treener Hardi Paas, klubi juht Alari Jõesaar ja mänedžer Hendrik Rikand.