fbpx
Close

Tartu Bigbank näitas Selverile kõrgklassi, liigas vahetus kahel korral liider

Kevin Soo oli täna üks võitjate paremaid, lõpetades mängu efektiivsusnäitajaga +10. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Tartu Bigbanki võrkpalliklubi kerkis Credit24 Meistriliigas nädala lõpuks uueks liidriks, alistades koduväljakul 3:1 (-23, 22, 14, 19) Tallinna Selveri.

Andrei Ojametsa hoolealused pakkusid täna võrkpallisõpradele tõepoolest ilusa etenduse, kus pearollis olid 40-aastane sidemängija Kert Toobal ja 18-aastane nurgaründaja Tammearu. Kui Toobal aitas meeskonna rünnakud kenasti laiali jagada, siis Tammearu oli kõige usinam tõstete realiseerija. Pärnumaalt pärit mängumees lõi 34 tõstest maha suisa 22 (65%), lisaks sai ta kirja 3 blokipunkti. Kokku Tammearult muljetavaldavad 25 punkti (+20).

Oma panuse andsid Tartu võitu ka teised ründajad Curtis Stockton, Kevin Soo, Albert Hurt ja Alex Saaremaa, kes kogusid vastavalt 15 (+4), 12 (+10), 10 (+5) ja 9 punkti (+5). Kogenud temporündaja Mihkel Tanila jättis kohtumise vana põlvevigastuse tõttu vahele.

Ka Selver ei teinud tegelikult halba mängu, lihtsalt Tartu oli täna paari grammi võrra parem. Matej Šmidl kogus 20 punkti (+7), Karli Allik ja Oliver Orav lisasid 11 punkti (vastavalt +5 +4). Selveri poolel ei osalenud senistest regulaarsetest põhimeestest mängus 17-aastane libero Rauno Haidla, kellele teeb muret küünarnukivigastus.

Tänase päeva jooksul vahetus Eesti – Läti liigas liider kahel korral, sest enne Tartu esikohale kerkimist oli juhtohjad enda kätte võtnud Jekabpilsi Luši, kes alistas Jelgava Biolarsi kindlalt 3:0.

Tabeliseis. | Allikas: liiga koduleht
scroll to top