Tartu Bigbank oli karikasarjas suures hädas esiliigaklubiga

Tartu Bigbanki peatreener Andrei Ojamets. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Tartu Bigbank pidas täna hooaja esimese karikamängu, kui alistas veerandfinaali avakohtumises esiliiga paremikku kuuluva Tallinna Ülikooli 3:0 (25:18, 25:23, 25:22).

Kui avageimi võitsid Andrei Ojametsa hoolealused kindlalt, siis kahes järgnevas jagus põnevust nii väljakule kui selle kõrvale. Mõlemas emotsionaalses geimilõpus  jõudis esimesena 20. punktini külalisvõistkond, ent kokkuvõttes suutis ikkagi suurem ja tugevam kaalukausi enda kasuks kallutada.

Hindrek Pulk tõi võitjatele 15 punkti (+9), Mart Naaber lisas 9 (+6) ja Stefan Kaibald 7 silma (+4).  Tallinna Ülikooli edukaim oli 14 punktiga (+7) endine Kreeka liiga ründaja Sander Steinberg, 9 punkti lisas nii Mihkel Hiielaid (-1) kui Virko Vantsi (+1).

Seeria teine kohtumine peetakse 25. novembril Tallinnas.

Homme kohtuvad sama tabelipoole teise veerandfinaali kordusmängus Pärnu VK ja TalTech/Kiili. Avakohtumise võitis Pärnu võõrsil 3:1.

Teises tabelipooles kindlustas viimati poolfinaalkoha Tallinn Selver, kes sai kahel korral jagu Eesti Maaülikooli Spordiklubi meeskonnast. Selle tabelipoole teises veerandfinaalpaaris sai Rakvere VK esimeses ringis kahel korral jagu TalTechist ning läheb veerandfinaalis vastamisi Saaremaa Võrkpalliklubiga.

Vaata ajakava ja tulemusi!

Karikavõistlustel mängitakse kodus-võõrsil süsteemis kuni finaalini. Edasi pääseb kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Kaheksandikfinaalid peavad olema mängitud 29. oktoobriks, veerandfinaalmängud 16. novembriks ja poolfinaalmängud 10. detsembriks. Karikafinaalid toimuvad 22. detsembril. Finaalide toimumispaik selgub pärast poolfinaale ja 2018. aasta karikafinaalid toimuvad selle meeskonna kodusaalis, kes lõpetas kahest finalistist 2017/2018 hooajal Eesti meistrivõistlused kõrgemal kohal.