fbpx
Close

Tartu Bigbank tõi nädalavahetuseks ummamuudusse võrkpallibuumi

Tartu Bigbanki mängijad Hindrek Pulk, Samuel Walker ja Rait Rikberg ühisel pildil koos Võru võrkpallinoortega. | Foto: Timo Kuus.

Tartu Bigbank pidas möödunud nädalavahetusel oma kodumängud Läti klubide vastu Võru Spordikeskuses. Viimati nähti tippvõrkpalli ummamuudu linnas kolm hooaega tagasi*, kui Tartu korraldas Credit24 Meistriliiga finaalturniiri.

Laupäeval saadi üpriski kindel 3:1 võit tabeli punase laterna Jelgava üle, kuid pühapäeval nägi publik tõelist põnevusetendust, kui Tartu alistas liiga tippude heitluses Riia Tehnikaülikooli 3:2.

Nii nagu ka igas teises valdkonnas, on ka võrkpallis väga tähtsad tutvused ja head suhted. Just tänu nendele kahele tegurile sai teoks kõige vägevamate võrkpallurite heitlus Baltimaal.

“Kõik sai alguse rohkem kui kuu tagasi, kui ühel üritusel põrkasin kokku Tartu klubi mänedžeri Hendrik Rikandiga, kellega mul on väga head suhted,” rääkis Võru Spordikooli direktor Karel Saarna. Möödunud nädalavahetusel peeti Tartu Ülikooli Spordihoones “Eesti Laul 2019” poolfinaale. “Kuna Rikand oli mures, et ei pruugita saali leida, haarasin kohe sõnasabast kinni ja pakkusin välja, et võiks mängud Võrru tuua. Umbes kolm nädalat tagasi sain kinnituse, et mängud toimuvad Võrus.”

Mängudele müüdi hinnanguliselt 300 piletit, mille tulu läks Võru noorte võrkpallivõlurite toetuseks. Lisaks sellele kinkis Tartu Bigbank Võru Spordikoolile 5 mängupalli ning pallipoistele- ja tüdrukutele mälestuseks särgid. Saarna jäi publikuarvuga väga rahule.

“Ma arvan, et kui Tartu oleks mänginud näiteks Saaremaa või Pärnuga, oleks ehk rohkem rahvast saali tulnud, aga publiku arv oli Võru kohta väga hea,” lisab Saarna targalt.

Kõige rohkem pakkus Saarnale heameelt reedene päev, kui Tartu mängijad Rait Rikberg, Hindrek Pulk ja Samuel Walker, kes on lastele suureks eeskujuks, viisid noortele läbi vahva treeningu.

“Pakkusin välja, et kui nad siia juba mängima tulevad, võiks mõni mängija lastele trenni anda. Lõpuks tegid asja ära Pulk, Walker ja Rikberg,” ütleb Saarna. “Kohe oli näha, et lapsed olid õhinal ja pingutasid rohkem kui tavaliselt. Kõike tehti palju korrektsemalt, hoolikamalt ning soovijad said pärast trenni teha fännipilte. Noortele kindlasti suurepärane kogemus.”

Suurematest eesmärkidest rääkides avaldas Saarna lootust, et tegemist ei olnud viimase sarnase projektiga.

“Eks me Rikandiga arutasime, et võiks igal hooajal kaks-kolm mängu Lõuna-Eestisse tuua, aga see sõltub ka peatreenerist ning klubi juhtkonnast, kas neil on soov või võimalus tulla.”

Võrkpallimänge jagus Võrru rohkemakski, kui ainult meistriliiga tasemel. Nimelt peeti nädalavahetusel ka kaks esiliigamängu ning kolm kohalikku rahvaliigamatši. Võrkpalli jagus Saarna sõnul igale maitsele.

“Esiliigas võitis Võru Võrkpalliklubi/Werro mõlemad nädalavahetuse mängud, rahvaliigas peeti kolm haaravat matši. Kui ühes saalis sai mäng läbi, joosti kohe teise. Päevakava oli paigas,” rääkis alati rõõmsameelne rõugekas. “Võib öelda, et vähemalt sel nädalavahetusel oli Võru tõeline võrkpallipealinn!” ütleb Saarna uhkusega.

Lõpetuseks soovib Saarna tänada kõiki, kes aitasid selles projektis kaasa lüüa.

“Kõk läks väga hästi! Spordikooli treenerid andsid oma panuse ja kaasasime ka Võru enda võrkpallinoori. Ka Tartu Bigbank jäi rahule ning siinkohal tahaksingi teha sügava kummarduse kõigi asjaosaliste ees,” lõpetab Saarna tänulikult.

*Esimest korda pidas Tartu (toona Tartu Pere Leib nime all – toim.)  oma kodumänge Võrus hooajal 2008-2009, kui korraldati karikavõistluste final-four. Oliver Taatsi juhendatav Tartu võitis poolfinaalis esmalt Rakvere Aeroci 3:1 ning seejärel alistati finaalis Tallinna Selver samuti tulemusega 3:1. Hooajal 2016/2017 korraldati Balti Liiga finaalturniir ning seal jäid Oliver Lüütseppa hoolealused kolmandaks.

 

 

 

 

 

scroll to top