Tartu Bigbank tuli klubi ajaloos neljandat korda Balti liiga võitjaks!

Tartu Bigbank. | Foto: volley.ee/Gertrud Alatare

Tänavusel Credit24 Balti liigas jäi pidada veel vaid üks kohtumine, milleks oli mõistagi finaal. Nagu hooaja käigus arvati, jõudsid kullamängule Tartu Bigbank ja TalTech ja Baltikumi parimaks volleklubiks aastal 2022 krooniti Tartu tulemusega 3:0 (25:21, 25:16, 25:20).

Eilses poolfinaalis oli Tartu 3:0 parem esimese Leedu klubina Balti liigas finaalturniirile jõudnud Gargždai Amber-Arlanga. TalTech oli sama tulemusega üle Pärnust, kes lõpuks teenis pronksi.

Mängu käik:

Avageimis sai stardipakkudelt pisut paremini minema Tallinna klubi, kes haaras pisikese eduseisu, kuid esimesele pausile mindi siiski Tartu 8:6 juhtimisel. TalTech näitas ilusat võrkpalli ja jõudis 13:13 viigini. Tartu veel juhtis 18:16, kuid Kevin Saare serviseeriva viis hoopis pealinlased punktiga peale. Geimi lõpp kuulus siiski kodumeeskonnale 25:21 ja asus kohtumist geimidega 1:0 juhtima.

Teine vaatus algas samuti tasavägiselt, kus kord oli üks, kord teine peal. Martti Juhkami heade servide toel pääses Tartu 10:7 juhtima. Teiseks tehniliseks ajaks polnud midagi muutunud ja Tartu hoidis endiselt kolmepunktilist edu. Geimi lõpupoole lisas Tartu veel gaasi juurde ja teine minimatš kindlalt väljakuperemeestele 25:16.

Kui esimest kahte geimi alustas TalTechi poolel Rauno Tamme, siis kolmandaks geimiks tuli tema asemel platsile hooaja alguses põhirolli kandnud, kui hooaja teises poole varumeheks langenud Rasmus Meius. Nagu ka eelnevates geimides, algas ka kolmas vaatus tasavägiselt ja esimesele tehnilisele ajale mindi Bigbanki minimaalses edus. Paus mõjus paremini kodumeeskonnale, kes sai kaks punkti järjest ja see sundis TalTechi lootsi Janis Sirelpuud aega maha võtma. See oluliselt midagi ei muutnud ja külalised Tartule lähemale ei jõudnud. Seisul 11:15 saatis Sirelpuu Martti Keele asemel platsile pool hooaega emajõelinna klubi särki kandnud Aleksander Eerma. Punkt võeti küll tagasi, aga teisele vaheajale mindi tartlaste 16:13 edus. Vahet suurendati ja võitjas enam kahtlust polnud. Viimaseks geim 25:18 Tartule ja ühtlasi kogu kohtumine 3:0.

Statistika:

Värskete Balti liiga võitjate resultatiivseim oli 13 punktiga (+10) Albert Hurt, Martti Juhkami toetas teda 12 punktiga (+8). Tartu vastuvõtt oli 36%, rünnak 57%, lisa tuli seitsme bloki ja viie ässa näol.

Teist korda Eesti-Läti-Leedu ühisliigas finaali jõudnud TalTechi tulemuslikem oli Kevin Saar 15 punktiga (+5), Matej Šmidl lisas 11 silma (0). Pealinnaklubi mängijad said serve vastu 43-protsendiliselt ja rünnakuid lahendati 41-protsendiliselt, lisaks saadi neli blokki ja löödi kuus ässa.

Tartu jaoks oli tegemist neljanda Balti liiga tiitliga. Varasemad pärinevad hooaegadest 2011/12 (Pere Leib), 2014/15 ja 2018/19. TalTech on tiitli võitnud korra, seda aastal 2013 (toona TTÜ).

“Täna on olulisem kui kunagi varem ühtsustunne, mida sport meis kõigis tekitab. Olgu selleks kõige pisemate esimesed sammud koos palliga või veteranide meeleolukate kogunemisteni palliplatsil. Sport mängib nõnda olulist rolli meie kõigi füüsilise ning vaimse tervise hoidmisel. Seega tahangi öelda suur tänu kõigile võrkpalluritele, treeneritele, taustajõududele ja harrastajatele, kes te seisate selle eest, et Eestis mängitakse võrkpalli. Möödunud spordiaasta on kahtlemata Eesti võrkpalli ajalukku kirjutatud ja nüüd saame sellele panna väärika punkti Credit24 Balti ja Eesti liiga finaalidega,” ütles Credit24 turundusjuht Annika Parm.