Tartu Bigbank võitis Läti tippklubi vastu kaheksa geimi, Tallinna Karika finaalis kohtuvad Selver ja TalTech

Martti Juhkami kontrollmängus vasaku käega rünnakul. | Foto: Tartu Bigbank

Meistrite liigaks valmistuv Tartu Bigbank pidas reedel ja laupäeval kaks kontrollkohtumist Läti paremikku kuuluva Riia Tehnikaülikooliga. Avamäng võideti 5:0 (25:13, 25:12, 25:20, 25:21, 15:11) ja teine 3:1 (25:22, 25:18, 25:27, 25:19).

Alar Rikbergi juhendatava Tartu algkoosseisu kuulusid reedel sidemängija Ronald Järv, nurgaründajad Martti Juhkami ja Albert Hurt, temporündajad Alex Saaremaa ja Mart Naaber, diagonaalründaja Valentin Kordas ning libero Rait Rikberg. Vahetusi tehti siiski rohkelt, näiteks sidemängija Aleksander Eerma mängis Järve asemel teise, kolmanda ja neljanda geimi.

Tartlaste resultatiivseim oli avamängus Martti Juhkami 16 punktiga (+10). Võistkonna eeldatav liider realiseeris 21 tõstest suisa 14 (67%), lisa tuli kahe ässa näol. Korraliku mängu tegi ka Albert Hurt, kes kogus 14 punkti (+10, rünnak 43% ja vastuvõtt 91%, 4 blokki). Tartu põhidiagonaal Valentin Kordas lisas 12 (+4, rünnak 35%) ning Mart Naaber (+10, 4 blokki) ja Taavet Leppik kumbki 10 punkti (+6, rünnak 56%, vastuvõtt 53%). Kevin Soo kogus nelja blokipunkti toel 9 punkti (+8).

Tartu eksis servil viie geimi peale 20 korral, ent lõi seejuures ka 8 ässa. Nii rünnakul (52% vs. 32%) kui ka blokis (14 vs. 5) oli tartlaste ülekaal samuti suur. Raimonds Vilde juhendatavale Riiale, mille koosseisus on kahe hooaja vahel oluliselt muudatusi tehtud, tõi Aleksandrs Avdejevs 13 (+6) ja Matiss Gabdulins 10 punkti (-2).

Laupäeval peetud kohtumises kuulusid Bigbanki algrivistusse Eerma, Hurt, Juhkami, Saaremaa, Naaber, Kordas ja Rikberg, ent taas said mänguaega lõpuks kõik mehed. Resultatiivseim oli sedapuhku Kordas 16 punktiga (+6), Juhkami lisas 14 (+7) ning Saaremaa ja Hergo Hansman 7 punkti (mõlemal +4). Riiale tõi Gabdulins 16 (+7) ja Avdejevs 13 punkti (+5).

Tartu Bigbank alustab eurosarja juba kolmapäeval, võõrustades esimeses eelringis kell 19.00 Šveitsi klubi Amriswili.

Eile ja täna Tallinnas Sõle spordihoones toimuval Tallinna Karika kontrollturniiril alistas Tallinna Selver poolfinaalis 3:0 (25:15, 25:20, 25:16) esiliigaklubi Tallinna Lotus/Timber/Neemeco ja TalTech esiliiga parima võistkonna Tallinna Ülikooli 3:1. Paraku statistikat tehti vaid esimesest mängust, kus Selveri temporündaja Helger Hääl tõi üllatuslikult üleplatsimehena 14 punkti (+9), Denis Losnikov lisas 13 punkti (+6). Selver mängis sisuliselt oma kahe suurema ründejõu ehk terviseprobleemidest taastuvate Pierce Johnsoni ja Oliver Oravata, kes käisid kumbki väljakul vaid ühes geimis episoodiliselt. TalTechi ja Tallinna Ülikooli mängust on lisaks lõpptulemusele teada vaid nii palju, et kaotajate üks põhimehi Sander Steinberg vigastas hüppeliigest.