Tartu elimineeris Lõhmuse ja võttis Selverilt revanši, Saaremaa kerkis teiseks

Andrei Ojamets juhendamas Tartu meeskonda. | Foto: SK Duo

Credit24 Meistriliigas teenisid täna kolm punkti tabelisse juurde nii Tartu Bigbank kui Saaremaa, kes alistasid vastavalt Tallinna Selveri ja Limbaži.

Tartu alistas võõrsil Selveri kindlalt 3:0 (23, 19, 15). Avageimis tuli Tallinna klubi välja kuuepunktilisest kaotusseisust ja jõudis 23:23 viigini, ent kaotas seejärel kaks punkti ja ühtlasi kogu geimi. Kahes järgnevas geimis enam võitjas kahtlust ei tekkinud ning Tartu suutis kahe kuu eest saadud kaotuse eest revanši võtta.

Tartu resultatiivsemad olid Samuel Walker 14 (+10), Mart Naaber 12 (+9) ja Hindrek Pulk 12 (+3) punktiga. Selverile tõi Albert Hurt 12 (-2) ja Oliver Orav 8 (-1) punkti. Kui külalistel olid puudu eilsel treeningul õrnalt hüppeliigest vigastanud Märt Tammearu ja seljale liiga teinud Kevin Soo, siis Selver mängis kõhuviiruses olnud Marx Aruta. Tartlaste võidu üheks aluseks kujunes aga Selveri diagonaali Timo Lõhmuse edukas katmine – 17-aastane rünnakuliider kogus kahe geimiga vaid 2 punkti ja vahetati välja.

Saaremaa alistas samal ajal võõrsil 3:0 (17, 23, 25) liiga eelviimase klubi Limbaži. Urmas Tali andis sedapuhku mänguaega mitmetele vahetusmängijale eesotsas 3 punkti kogunud esiliiga mehe Taavi Preiga. Resultatiivsemad olid aga ikkagi põhimehed Eddie Rivera 15 (+10), Siim Põlluäär 11 (+8) ja Helar Jalg 11 punktiga (+6). Lätlastele tõi Kristaps Smits 15 punkti (+9). Saarlastest ei käinud väljakul täna Siim Ennemuist, Mihkel Tanila ega Rauno Tamme.

Tartlased kindlustasid tänase võiduga liidripositsiooni, Saaremaa kerkis aga vähemalt mõneks päevaks neljandalt kohalt teiseks.