Tartu ja TalTech kasvatasid Balti liigas võiduarvet, Šadeikolt karjääri parim mäng

Jade Šadeiko rünnakul. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Eilne naiste Balti liiga võistluspäev kujunes edukaks mõlema Eesti võistkonna jaoks, kui kolm punkti kirjutasid tabelisse nii Tartu Ülikool/Bigbank kui TalTech/Tradehouse.

Eile Kaunase naiskonnalt hooaja esimese kaotuse saanud tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank naasis võitude teele, võttes eelmise hooaja finalistide duellis kodusaalis 3:1 (20, -21, 20, 18) võidu Alytaus Prekyba Parama üle. Hooaja ja ühtlasi kogu täiskasvanu-karjääri parima esituse teinud Jade Šadeiko (18) kogus kohtumise resultatiivseimana 21 punkti. 16 punkti kanti Ingris Suvi arvele, Ingrid Kiisk lisas leedulannade vastu 13 ja Laura Reiter 9 punkti.

Kodupubliku abiga hooaja esimesed maksimumpunktid võtnud TalTech/Tradehouse eelmise hooaja pronksmedalistile Kaunasele geimi ei loovutanud, saavutades kindla 3:0 (15, 17, 20) võidu. Rünnakul 69-protsendilise efektiivsusega (29-st 20) pidurdamatus hoos olnud Kadi Kullerkann tõi debüütmängus TalTechi särgis üleplatsimängijana 26 punkti, kogudes esimeses geimis 5, teises 10 ja kolmandas 11 punkti. Silmapaistev oli ka Kullerkannu efektiivsusnäitaja +23. Raili Kont-Kontson lisas võitu 11 punkti, vahendab volley.ee.

Kui pallingu vastuvõtul olid võistkonnad üsna võrdsed (TalTech 42% ja Kaunas 38%), siis rünnakul oli selgelt edukam koduvõistkond. TalTech lõi punktiks 50% tõstetest, Kaunase sama näitaja oli 29%. Pallinguässasid serveeris TalTech 10 ja Leedu naiskond 2.

Esikohal jätkaval Tartu Ülikool/Bigbankil on kirjas 10 punkti, Riia Võrkpallikool järgneb 9 punktiga. Kuus punkti kogunud TalTech/Tradehouse tõusis kaheksandalt kohalt neljandaks.

Eesti naiskonnad peavad järgmise mängu 9. novembril kell 19.30 TalTechi Spordihoones, kohtudes tänavusel hooajal esimest korda omavahel. Mängul on topeltkaal, sest punktid lähevad nii Balti liiga kui Eesti meistrivõistluste arvestusse.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN