Tartu jõudis finaalturniirile, TalTech viis seeria otsustavasse mängu

Tartu Ülikool/Bigbank. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Naiste Balti liiga veerandfinaalseeriate korduskohtumised osutusid Eesti võistkondade jaoks edukaks, kui võiduni jõudsid Tartu Ülikool/Bigbank ja TalTech/Tradehouse. Tartu naiskond tagas tänase võiduga koha poolfinaalis, Tallinna esindus püüab sama homses otsustavas mängus.

Veerandfinaalseeria avamängus võõrsil 3:0 võiduga TK Aušrine üle tõelise jõudemonstratsiooni korraldanud Tartu Ülikool/Bigbank pidi korduskohtumises mõnevõrra rohkem pingutama, kuid ka täna ei suutnud leedulannad tartlannadele ohtlikuks saada. Põhiturniiri parim Tartu võttis koduseinte toetusel 3:0 (18, 19, 20) võidu, millega tagati koht järgmisel nädalal Tartus peetavale finaalturniirile. Võitjate ridades jõudis kahekohalise resultaadini vaid Ingrid Kiisk, kes tõi 12 punkti (+7). Kõik viis rünnakut punktiks realiseerinud Liis Noormets lisas 9 silma (+8). Blokis oma hooaja parima esituse teinud tartlannad kogusid sulustamisega koguni 17 punkti, Leedu naiskonnale läks kirja viis blokipunkti. Rünnakuid lahendas Tartu naiskond 47- ja Leedu esindus 27-protsendiliselt, pallingu vastuvõtul olid võitjate edunumbrid 62%-54%, vahendab volley.ee.

Leedus peetud veerandfinaalseeria avavaatuses kohalikule TK Kaunas VDU-le (põhiturniiri 5.) 1:3 alla jäänud TalTech/Tradehouse (põhiturniiri 4.) võttis korduskohtumises magusa revanši, viies kodusaalis teenitud 3:1 (23, -19, 23, 16) võiduga seeria otsustavasse kolmandasse mängu. Raili Kont-Kontson tõi võitjatele 20, Maria Säästla 15 ja Heleene Hollas 11 punkti. Efektiivsuse kategoorias osutus mängu parimaks Kont-Kontsoni +13 punkti.

TalTech/Tradehouse ja TK Kaunas VDU selgitavad finaalturniirile pääseja pühapäeval kell 16 Tallinnas algavas vastasseisus.