Tartu naases Lätist raske võiduga ja lõpetas põhiturniiri esimese ringi esikohal, TalTechile hooaja kolmas võit

Tartu Bigbank. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Meistriliigas oli täna võistlustules kolm Eesti klubi, kes kõik teenisid võidulisa, lisaks lõppes tänasega ka põhiturniiri esimene ring.

Raske võidu teenis Tartu Bigbank, kes alistas viiegeimilise lahingu järel võõral väljakul Jekabpils Luši tulemusega 3:2 (25:22, 25:17, 15:25, 19:25, 16:14). Tänase mängu võitja lõpetab ka põhiturniiri esimese ringi liidritena. Tartlased läksid kohtumist 2:0 juhtima, kuid ei suutnud edu hoida ja kaotasid kaks järgmist kindlalt. Viiendas geimis oli närvikõdi kuni lõpuni ja sellest suutis edukalt välja tulla Eesti klubi. Taaralinnaklubi parim oli Albert Hurt, kes tõi 19 punkti (+12). Mängu nurgaründajana alustanud ja 7 punkti (+5) toonud Stefan Kaibald vahetati pärast teist geimi Rait Rikbergi asemele liberoks. Miks Rikberg enam edasi ei mänginud, pole hetkel Võrkpall24’le teada. Tartu vastuvõtt oli 53%, rünnak 39%, lisa tuli 11 bloki ja 7 ässa näol. Jekabpilsile tõid nii Eriks Voronko kui ka Zigurds Adamovics 13 punkti (kasutegur vastavalt +3 ja +10). Lätlaste vastuvõtt oli 50%, rünnk 46%, lisaks saadi 9 blokki ja löödi 4 ässa.

Tartu peab järgmise kohtumise 24. novembril, kui kodus võetakse vastu Saaremaa. Kohtumine algab kell 17.

Hooaja kolmanda võidu teenis TalTech, kes alistas kindlalt 3:0 (25:11, 25:21, 25:19) Limbaži. Eesti klubi mängu vedasid oodatult Valentin Kordan ja Mihkel Nuut, kes tõid vastavalt 17 ja 20 punkti (efektiivsus vastavalt +13 ja +15). TalTechi nii vastuvõtt kui ka rünnak oli 53%, lisaks saadi 6 blokki ja löödi koguni 12 ässa (Kordas 6). Kodumeeskonnale tõi 9 punkti (+3) Roberts Klavinš. Lõunanaabrite vastuvõtt oli 55%, rünnak 36%, lisa tuli 6 bloki ja 3 ässa näol.

TalTechi järgmine vastane on 21. novembril kell 19 Saaremaag, kellega mängitakse Kuressaare Spordikeskuses.

Tänase päeva kõige lihtsama võidu sai ainsa Eesti klubina kodus mänginud Saaremaa, kes alistas 3:0 (25:17, 25:10, 25:15) Jelgava. Saarlaste parim oli 15 punktiga (+7) Daniel Maciel. Saaremaa vastuvõtt oli 47%, rünnak suisa 62%, lisaks saadi 7 blokki ja löödi 5 ässa. Läti klubile tõi Ruslans Sorokins 13 punkti (+4). Jelgava vastuvõtt oli 37%, rünnak 28%, lisa tuli 6 bloki ja ühe serviässa näol.

Turniiritabelit juhib Tartu, kes lõpetas esimese ringi tabeli tipus, 20 punktiga, teisel kohal on 19 punktiga Saaremaa ja TalTech 9 punktiga kuues. Jekabpils on 18 punktiga kolmas, Jelgava 7 punktiga kaheksas ja Limbaži 3 punktiga üheksas.

Täna peeti ka üks Aadu Luukase nimeline karikavõistluste kohtumine, kui Tallinna Selver alistas veerandfinaalseeria teises kohtumises esiliigasse kuuluva Eesti Maaülikooli 3:1 (25:12, 25:18, 22:25, 25:21). Palju vahetusi teinud Selveri parim oli Devin Põlluste 12 punktiga (+5). Võitjate vastuvõtt oli 68%, rünnak 54%, lisaks saadi 7 blokki ja löödi 6 ässa. Maaülikooli tulemuslikem oli Steven Meilus 13 punktiga (-1). Tartu klubi vastuvõtt oli 48%, rünnak 41%, lisa tuli 4 bloki ja 5 ässa näol. Esimese veerandfinaalmängu oli Selver võitnud 3:0. Poolfinaalis läheb Tallinna klubi vastakuti Saaremaaga.