Tartu kaotas viiegeimilise lahingu, kuid pääses Meistrite liigas järgmisesse ringi!

Tartu Bigbank. | Foto: CEV/Gertrud Alatare.

Valitsev Eesti meister Tartu Bigbank pidas täna Meistrite liiga eelringi kvalifikatsiooni korduskohtumise Šveitsi tippklubi Amriswiliga ja kaotati 2:3 (25:19, 23:25, 25:21, 21:25, 10:15)

Nädala eest Tartus peetud avamängu võitsid tartlased mäletatavasti üllatavalt kindlalt 3:0 (25:20, 25:22, 25:21). Alar Rikbergi hoolealustest oli tulemuslikem Albert Hurt 19 punktiga (+13), Martti Juhkami lisas 14 (+11) ja Valentin Kordas 10 punkti (+4). Paljude leegionäridega mehitatud Amriswilile tõi Milija Mrdak 13 (+11) ja Facundo Imhoff 6 punkti (+4).

Bigbank vajas edasipääsuks tänases mängus kaht geimivõitu või paremust kuldses geimis. Paari võitja läheb esimeses eelringis vastamisi Lissaboni Benficaga, kaotaja langes aga CEV Cupi.

Mängu käik:

Kohe mängu alguses tegi Amriswil üllatava käigu, kui algkuuikus alustas sidemängija kohal noor 23-aastane Luca Weber mitte kogenud Dima Filippov. Vastaste mängumootor hoolimata kodupubliku toetusest korralikult tööle ei hakanud ja meie meeste hea tegutsemise tõttu leiti end 5:11 kaotusseisust. Seejärel hakkasid lihtsaid vigu tegema ka eestlased ja Šveitsi klubi jõudis 17:17 viigini, mille järel sekkus Aleksander Eerma asemel platsile Ronald Järv. Tartu võttis viis punkti järjest (Alex Saaremaa serviseeria ja Mart Naaberi blokid) ja seis oli piisavalt turvaline, et võita avavaatus 25:19. Sellega oli pool tööd tehtud.

Teises geimis, mille võitmise korral pääseks Bigbank järgmisesse ringi, algas kodumeeskonna paaripunktilise eduga, kuid Tartu suutis vahe kiiresti tagasi mängida. Järgnevaid punkte jagati kordamööda. Amriswil lisas gaasi ja haarasid neljapunktilise edu. Valentin Kordase kaks järjestikust serviässa ja Martti Juhkami rünnak tõid tabloole 13:13 viigi. Kumbki meeskond vahet suureks kasvatada ei suutnud ja vaatuse lõpp läks pingeliseks. Seisul 24:23 oli kasutada võõrustajatel geimpall, mille nad ka võitsid Kordase rünnakueksimuse tõttu. Geimide seis 1:1.

Kolmandat geimi alustas sidemängija kohal sisuliselt kogu teise geimi mänginud Järv. Tartu vastuvõtt logises ja Amriswil läks mõne punktiga juhtima. Pikalt tagaajaja rollis olnud Bigbank suutis korraliku võitluse ja Albert Hurda mitme rünnaku ning ilusa bloki toel ise minna 20:16 juhtima. Saaremaa lisas veel ühe bloki ja Eesti klubi edu oli juba viis punkti, mis tähendas, et Tartu oli järgmisest ringist kõigest nelja punkti kaugusel. Pingel ei lastud ennast heidutada, vastaste suurim staar Milija Mrdak lõpetas geimi servieksimusega ja Tartu pääses järgmisesse ringi!

Erinevalt Amriswilist, andis Tartu peatreener neljandas geimis võimaluse teisele ešelonile. Bigbank jäi kiirelt 1:4 kaotusseisu, kuid suutsid tänu kaunitele lahendustele minna ise 6:5 juhtima. Pikalt käidi ühte sammu, kuniks kodumeeskond läks 17:13 juhtima. Ohje käest ei antud ja 25:21 geimivõiduga oli aeg viimaseks vaatuseks.

Kumbki meeskond koosseisus vahetusi ei teinud ja Amriswil võttis sisse 8:4 edu. Tartu enam ohtlikuks ei saanud ja geimi- ning mänguvõit kuulus võõrustajatele.

Statistika:

Võitjate edukaimana tõi Albert Hurt 19 punkti (+11). Valentin Kordas, Alex Saaremaa ja Martti Juhkami lisasid 10 punkti (efektiivusus vastavalt +4, +8 ja +6). Tartu vastuvõtt oli 43%, rünnak 45%, lisa tuli 13 bloki ja 7 ässa näol.

Amriswilile resultatiivsemaks kerkis Milija Mrdak, kes tõi 22 punkti (+13). Šveitslased said serve kätte 51-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 50-protsendiliselt, lisaks teeniti kaheksa blokki ja löödi kolm ässa.

Tartu Bigbanki järgmine vastane Meistrite liigas on Lissaboni Benfica. Avamäng peetakse 6. oktoobril kell 19 Tartu Ülikooli spordihoones. Enne seda aga võõrustatakse pühapäeval ehk 3. oktoobril kell 18 Credit24 Meistriliiga raames Tallinna Selverit.  Amriswil langes aste madalamale ehk CEV Cupi.