fbpx
Close

Tartu kerkis Balti liiga ainuliidriks, kuid neli konkurenti pole hooaega veel alustanud

Tartu Ülikool Bigbank. | Foto: SK Duo

Naiste Balti liiga teine võistluspäev oli Eesti võistkondade jaoks edukas, kui võiduni jõudsid mõlemad meie esindused. Tartu Ülikool/Bigbank jätkab kahe mängu järel puhaste paberitega, TalTech/Tradehouse avas eile nii punkti- kui võiduarve. 

Laupäeval liiga debütandile Riia Võrkpallikoolile alla jäänud TalTech/Tradehouse oli tegi pühapäeval vigade paranduse ja võitis Jelgavat 3:2 (19, -21, 20, -18, 12). Mari Loorman oli üleplatsimängijana 17 (+15) punktiga, lüües 20 tõstest maha koguni 13 (65%). Sylvia Tammerik lisas võitjatele 12 ning Marcella Raud ja Maria Säästla 11 punkti. Tasavägist heitlust kinnitab ka statistika, milles võistkondadel suurt erinevust ei tekkinud: rünnakul ja pallingu vastuvõtul oli vastavalt protsentidega 37-33 ja 48-45 edukam Jelgava, pallingul aga punktidega 9-6 TalTech/Tradehouse. Blokis saavutasid mõlemad naiskonnad 12 punkti, vahendab volley.ee.

Sarnaselt üleeilsele ei loovutanud tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank vastasele geimigi, võttes eile 3:0 (18, 21, 21) võidu Riia Võrkpallikooli üle. Tartlannade võitu andsid suurima panuse Jade Šadeiko, Ingrid Kiisk ja Renate Pikk, kes kogusid 11 punkti. Emajõelinna naiskonna üheksast blokipunktist ligi pooled ehk neli toonud Laura Reiter assisteeris 9 punktiga. Kui avamängus oli tartlannade rünnakuefektiivsus 53%, siis eile löödi punktiks 41% tõstetest. Lätlannade rünnakutäpsus oli 32%. Blokis jäi Tartu naiskond peale punktidega 9-7 ja pallingul 7-3.

Tartu kerkis ühtlasi esimese klubina kahe võidu peale. Tõsi, kolm Leedu naiskonda ja üks Läti klubi pole hooaega veel alustanud. Eesti naiskonnad jätkavad Balti liigat alles novembris.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN

scroll to top